כנס החדשנות והטכנולוגיה ישראל- צרפת
פעילות הנשיא
נשיא המדינה באינטרנט
RSSהערך רובי ריבלין ב- WikipediaYouTubeעמוד הפייסבוק הרשמיערוץ הטוויטר
19/11/2013 
ט"ז כסליו תשע"ד

 כנס החדשנות והטכנולוגיה ישראל- צרפת  

"עוצמת הכלכלה והחדשנות הישראלית מתבססת על ההון האנושי בה" 

קרדיט צילום: קובי גדעון / לע"מ 

נשיא המדינה, ראש הממשלה ונשיא צרפת קיימו סיור מיוחד בתערוכת חדשנות שהוקדשה כולה לפיתוחים וטכנולוגיות חדשות כחלק מחיזוק הקשר הכלכלי-מדעי בין ישראל וצרפת. נשיא המדינה נשא דברים בתום הסיור והתייחס ליכולות הטכנולוגיות המובילות שיש לישראל במגוון רחב של תחומים ואמר:" עוצמת הכלכלה והחדשנות הישראלית מתבססת על ההון האנושי בה. מדינת ישראל התחילה את דרכה בארץ מדבר וביצות, ללא משאבי טבע, ללא כח אדם וללא נשק- ויצרה יש מאין את אחת הכלכלות החזקות והמתקדמות בעולם. ישראל היא סיפור של הון אנושי, של חלוציות של מסורת ושל מסירות אינסופית להתגבר על החוסר במשאבים. הצבא המודרני  והמתוחכם של ישראל המושתת על טכנולוגיה מתקדמת השליך והשפיע על  פיתוחים אזרחיים למשל בתחום  הסייבר- ישראל היא אחת מחמשת מעצמות הסייבר בעולם. ישראל מצטיינת גם בפיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחום הביו-רפואה-פיתוח פירות וירקות עם נוגדנים ותרופות, בהתפלת מים וטכנולוגיות מים וכן בפיתוח בינה מלאכותית וחקר המוח". הנשיא התייחס בדבריו לחשיבות שיתופי הפעולה הכלכליים, העסקיים והמחקריים בין ישראל לצרפת וקרא לראשי החברות שנכחו במקום לקדם השקעותיהם בישראל ולהקים פה עסקים ושלוחות. הנשיא גם התייחס בדבריו לחסמים בהשקעות אלו ואמר: "אם אנו רוצים לקדם ולפתח את שיתופי הפעולה בין ישראל לצרפת צריך לחתוך בבירוקרטיה וליצור דרך לשיתוף פעולה ישיר ובלתי אמצעי בין חברות ישראליות לחברות צרפתיות ללא התערבות ממשלתית".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא גם הוא דברים  במהלכם התייחס להצטיינות של ישראל בתחום הסייבר ובתחום הטפלת המים וכן התייחס גם לשינויים הגלובאליים ואמר: "ישראל שאנו רואים היום זו לא ישראל שנראה בעוד 20 או 30 שנה מעכשיו. הטכנולוגיה המדע והכלכלה מתפתחים מתחדשים ומשתנים כל הזמן, אם אתה לא משתנה ביחד איתם- אתה נעלם. המבחן של כולנו הוא להצליח לעמוד בקצב ובתחרות. אם נעבוד יחדיו נוכל לאמץ יותר טוב את השינויים הגלובאליים ולהתקדם קדימה".
 נשיא צרפת פרנסואה הולנד התייחס גם הוא לחשיבות שיתוף הפעולה בין ישראל לצרפת ואמר: "חשוב שיהיה שת"פ בין אוניברסיטאות, מעבדות וחברות ישראליות וצרפתיות כי עלינו להיות הטובים ביותר ובשביל זה צריך שיתופי פעולה חדשים וחדישים. אנו צריכים ליצור מרחב של יצירה ויזמות כי ככל שיהיה שגשוג כך השלום ילך ויתקרב".

השלושה החלו את הסיור בתערוכה יוצאת דופן בה הציגו  חברות ישראליות וצרפתיות את פיתוחיהן המהווים את חזית הטכנולוגיה: snakebot שפיתחה פיתוח רובוטי לניתוחים ומצבי חירום ,חברת הסטארט אפ  primesense , DEEP אפליקציית מידע לסלולר על מידע הנצפה בטלוויזיה, Pixeliris המפתחת אפליקציות תשלום באמצעות הקול בטלפונים חכמים ו- Cyvera.לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
שתף/שמורשתף/שמור
  
צור קשר דואר אלקטרוני