נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר במוסדות "מגדל אור" של הרב דוד גרוסמן

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום, יום חמישי, כ"א בכסלו, 15 בדצמבר, במוסדות "מגדל אור" של חתן פרס ישראל, הרב דוד גרוסמן, כחלק מביקורו במגדל העמק.

בפתח ביקורו בישיבה אמר הנשיא לתלמידים: ״כל אחד מכם בעזרת ה׳ יום אחד יכול לשבת בכסאו של ראש העיר, בכיסא של הרב או בכיסא שלי – להיות גדול בתחומו, להשפיע על העולם ולעשות טוב, לדאוג לאחיו ואחיותיו וכמובן לדאוג לעם היהודי.

ברוח החנוכה, לא בכדי אומרים: ״כל אחד הוא אור קטן״, כי הנר מפיץ את אורו מסביב, ויש לנו אחריות לבחור בין הרע לטוב. כשאנחנו בוחרים בטוב אנחנו עושים טוב לסביבתנו.״

הרב דוד גרוסמן הודה לנשיא ואמר: ״הנשיא יצחק הרצוג מסמל כהונה תורה ומלכות, נכד של הרב הראשי לישראל הידוע הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ״ל והוא בן של נשיא המדינה ידידנו מר חיים הרצוג ז״ל. הנשיא בעצמו דוגמה חיה להמשך דרכם של אבותיו כפי שחז״ל אומרים לנו שמי שסבו ואביו סימלו תורה ודרך ארץ גם הוא יזכה להמשיך את הדרך הזו, כנאמר לא ימושו מפיך ומפי זרעך ומפי זרע זרעך עד עולם.״

לאחר מכן ביקר הנשיא בפרויקט ׳משפחתונים׳ – מודל מגורים המקנה לילדים בסיכון מסגרת חינוכית בתנאים התואמים להווי חיי משפחה. הנשיא שוחח עם הילדים ושמע על סיפורם האישי וחוויותיהם במשפחתון.

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023