מרכז הביקורים החינוכי

רוצים ורוצות להכיר מקרוב את המקום בו מתרחשים שלל אירועים מרגשים – מהגשת כתבי האמנה של שגרירים והקמת ממשלות בישראל, דרך דיונים בין מנהיגים בנוגע לסוגיות בוערות ועד אירוח נשיאים וטקסי חיילים מצטיינים ביום העצמאות? אתם מוזמנים ומוזמנות למרכז הביקורים החינוכי של בית הנשיא בו תוכלו להכיר מקרוב את ההיסטוריה של משכן נשיאי ישראל לדורותיהם, את תפקיד מוסד הנשיאות הפועל כגורם מאחד, מלכד, מגשר ואת חזון הנשיא הרצוג ופועלם של הנשיא ורעייתו.

הנשיא הרצוג ורעייתו מיכל, יחד עם צוות בית הנשיא מזמינים אתכם ואתכן למרכז הביקורים החינוכי בבית הנשיא – הלב הפועם של כל הקהילות המרכיבות את הפסיפס העשיר של החברה הישראלית. במרכז תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של משכן נשיאי ישראל, על נשיאי ישראל לדורותיהם, על תפקיד מוסד הנשיאות בכלל ועל עבודת הנשיא בפרט.
במסגרת הביקור, נקיים סדנאות ופעילויות חווייתיות, המותאמות לקהלים מגוונים, ניחשף לחזונו של הנשיא הרצוג ונעמיק ב"מחליפים מילה: יוזמת הנשיא לשיח ישראלי" הפועלת בבית הנשיא ומחוצה לו. בסיום הביקור נוכל לדמיין יחד מחר ישראלי משותף ומיטיב לכולנו.

מוזמנים להכיר מקרוב ובצורה בלתי אמצעית את המקום בו מתרחשים שלל אירועים מרגשים – מקבלת כתבי האמנה של שגרירים והקמת ממשלות בישראל, דרך דיונים בין מנהיגים בנוגע לסוגיות בוערות ועד אירוח נשיאים וטקסי חיילים מצטיינים ביום העצמאות.

מה בביקור

בסיור בין חלקי הבית השונים נלמד על עבודת הנשיא וצוות הבית, נכיר את שגרת יומו, חזונו ופועלו של הנשיא הרצוג ואת הדרכים בהן הוא משפיע על המדינה והחברה הישראלית. במהלך הסיור נבקר במרחבים הטקסיים של הבית ושל הגינה, נלמד על ההיסטוריה של המבנה, פרטי האמנות והארכיאולוגיה, נצפה בסרט הסוקר את פועלם של נשיאי ישראל לאורך הדורות ונחשף לסיפורים מעניינים מהווי המשכן.
צוות מרכז הביקורים ישמח להתאים ולשלב בביקור סדנאות ופעילויות חווייתיות ברוח "מחליפים מילה: יוזמת הנשיא לשיח ישראלי" לקבוצות וארגונים. בסדנאות נוכל ללמוד על מנהיגות נשיאותית ולרכוש מיומנויות של הקשבה לאחר, ניהול מחלוקות, שיח מכבד ובניית הסכמות. יחד נברר מה התפקיד של כל אחת ואחד מאיתנו בקידום עתיד משותף מיטיב לכולנו.

גינת בית הנשיא
 

צילום: יגאל סלבין

מתווה הסיור משתנה בהתאם לאופייה של הקבוצה ולהרכבה. בין הקבוצות המגוונות המגיעות למרכז הביקורים החינוכי ניתן למצוא נציגים של כל הקבוצות והקהילות בישראל, תוכניות מנהיגות לצעירים ולבוגרים, פקידות בכירה, מנהיגות מקומית, קורסי פיקוד, מנהלים.ות מהמגזר העסקי, הציבורי השלישי  ועוד.

בואו "להחליף מילה" איתנו!

צוות מרכז הביקורים החינוכי, מקדם את הפצת חזון הנשיא ופעילויות מגוונות של "מחליפים מילה" גם מחוץ לבית הנשיא בכל רחבי הארץ, מקדם התנסות של אלפי ישראלים בחווית שיח בונה ומכיל, ומקנה כלים ויכולות להידברות סביב מחלוקות, בקהילות שונות ובמקומות שונים לכל אורכה של הארץ.

טרקלין הנשיא
 

צילום: דוברות בית הנשיא

פעילות בחסות "מחליפים מילה – יוזמת הנשיא לשיח ישראלי"

עמותות והתארגנויות רבות מקיימות פעילויות מגוונות בחסות יוזמת הנשיא במסגרתן ישראליות וישראלים מכל גווני החברה הישראלית נפגשים ונפגשות בקבוצות שיח מונחות מקצועית. אם גם אתם פועלים בעמותות/התארגנויות המאמצות את חזון הנשיא ופועלות לקידום חברה המסוגלת לברר ולדון במחלוקות בה, להחלפת שיח מפלג ומקטב בשיח בונה של דיאלוג, בקידומה של מחלוקת לשם שמיים, ומניעת קיטוב ושנאת חינם, תוכלו להגיש בקשה כאן לפעול בחסות "מחליפים מילה – יוזמת הנשיא לשיח ישראלי".

בסיור ובפעילויות, נשמח להכיר אתכם ולשמוע את קולכם – בית הנשיא כבית העם, הוא גם הבית שלכם!

תיאום סיורים

ביקורים בבית הנשיא הם ללא תשלום! יש צורך לתאם מראש את הביקור. ניתן לתאם ביקור וסיור של שעה וחצי (כולל הבידוק) בעברית, ערבית או אנגלית.
שימו לב – לא ניתן להגיע לביקור ללא סיור בית הנשיא הוא מוסד חי ופעיל, עם לוח זמנים צפוף ומשתנה כל הזמן. אנו ממליצים לתאם סיור לפחות בין חודש לחודשיים מראש. ייתכן ולקראת הביקור ניאלץ לדחות או לבטל את הסיור בהתאם לפעילות המתקיימת במשכן.

שימו לב!
  • כניסה לבית הנשיא מותנית בבידוק בטחוני.
  • אין להביא נשק.
  • מומלץ לא להגיע עם תיקים או מחשבים ניידים.
  • הכניסה תתאפשר רק בהצגת תעודה מזהה.
  • הכניסה לבית הנשיא היא בלבוש הולם ומכובד.

מתוך רצון לשמור על הסביבה בית הנשיא נמנע משימוש בכלים חד פעמיים. נא לבוא עם בקבוקים אישיים, אותם ניתן למלא בעמדות מילוי מים בבית הנשיא.

סיורים לקבוצות מאורגנות (למעלה מ-15 משתתפים)

קבוצות מאורגנות, עמותות, חברות, בתי ספר, עובדי מדינה, חיילים, יחידות בשירות הבטחון ומשפחות שמונות למעלה מ-15 משתתפים, מוזמנות לתאם את הסיור שלכם כאן.

סיורים למבוגרים (פחות מ-15 משתתפים)

מבקרים בודדים או קבוצות המונות פחות מ-15 משתתפים מוזמנים לתאם את הסיור שלהם כאן.

סיורים למשפחות וילדים

בית הנשיא פתוח גם לילדים ומזמין את הדור הבא של מדינת ישראל ליהנות מחוויה חד פעמית של היכרות עם מוסד הנשיאות! ניתן להירשם לסיורי משפחות המותאמים לילדים עד גיל 15 כאן.

דרכי הגעה

משכן נשיאי ישראל, רחוב הנשיא 3, ירושלים.
ניתן להגיע לתחנת “בית הנשיא” בקו 13 של אגד.
ניתן גם ללכת ברגל מהתחנות הבאות:
עזה\רד”ק (כ-5 דקות הליכה) קווים: 9, 17, 19, 19א, 22, 92, 517, 791
קרן היסוד\אחד העם (כ-10 דקות הליכה) קווים: 7, 7א, 18, 34, 34א, 71, 72, 74, 75, 77, 77א, 78, 78א

ניתן לחנות בתשלום בחניון הציבורי ‘חניון התיאטרון’ – רח’ יעקב שסקין 1 (כ-7 דקות הליכה)