בהזמנת יורש העצר, נשיא המדינה ורעייתו יצאו לאיחוד האמירויות לביקור נשיאותי ראשון

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לראשונה בהיסטוריה, נשיא מדינת ישראל יקיים ביקור נשיאותי באיחוד האמירויות. בביקורו שייערך בתאריכים כ"ח-כ"ט בשבט, 30-31 בינואר 2022 ייפגש נשיא המדינה יצחק הרצוג עם שליט איחוד האמירויות בפועל, יורש העצר השייח' מוחמד בן זאיד, שליט דובאי, בכירי ממשל והקהילה היהודית ויפתח את 'יום ישראל' ב"אקספו 2020" בדובאי.

הנשיא יצחק הרצוג ורעייתו מיכל יצאו ביום ראשון, כ"ח בשבט תשפ"ב, 30 בינואר 2022, לביקור נשיאותי באיחוד האמירויות בהזמנת שליט איחוד האמירויות בפועל, יורש העצר השייח' מוחמד בן זאיד. במהלך הביקור יבקר הנשיא באבו דאבי ודובאי ויערוך פגישות רשמיות עם השייח' מוחמד בן זאיד; עם שר החוץ ושיתוף הפעולה הבינלאומי של איחוד האמירויות, השייח' עבדאללה בן זאיד; עם סגן הנשיא, ראש הממשלה ושר ההגנה של איחוד האמירויות ושליט דובאי, השייח' מוחמד בן ראשד אאל מכתום ועם נציגי הקהילה היהודית. במהלך הביקור הנשיא יפתח את "יום ישראל" בתערוכת האקספו 2020 המתארחת בדובאי. 

נשיא המדינה יצחק הרצוג לקראת ביקורו: ״אנחנו זוכים לעשות היסטוריה בקיום ביקור ראשון של נשיא מדינת ישראל באיחוד האמירויות. הביקור החשוב הזה מתקיים בתקופה בה העם בישראל והעם באמירויות שוקדים על הנחת יסודות לעתיד חדש משותף. אני מאמין כי שותפות חדשה ואמיצה זו תביא לשינוי חיובי במזרח התיכון ותעורר השראה באזור כולו. עם שוחר שלום אנו, ויחד נרחיב את מעגל השלום ההיסטורי של הסכמי אברהם והשלכותיו, ניצור עולם טוב יותר, סובלני יותר ובטוח יותר למען הדורות הבאים. אני מודה לשייח' מוחמד בן זאיד על הזמנתו האדיבה שהיא הזדמנות היסטורית להעמקת קשרי הידידות בין עמינו״.