בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים

בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף אמש, יום ראשון, כ״ד באלול, 10 בספטמבר, באמירת הסליחות המסורתית בישיבת ׳אור החיים׳, בשכונת מאה שערים בירושלים. תפילת הסליחות התקיימה במעמד ראש הישיבה, הרב ראובן אלבז שליט״א.
 

קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ

בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף אמש, יום ראשון, כ״ד באלול, 10 בספטמבר, באמירת הסליחות המסורתית בישיבת ׳אור החיים׳, בשכונת מאה שערים בירושלים.

תפילת הסליחות התקיימה במעמד ראש הישיבה, הרב ראובן אלבז שליט״א.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: ״אהבת ישראל זו מצווה מאוד גדולה, ולא בכדי אם אנחנו מסתכלים בסליחות אנחנו אומרים: ׳חטאנו, אשמנו, בגדנו, עננו׳ – מדוע בגוף רבים? כיוון שיש לכולנו אחריות כלפיי הכלל.

כל הקהל הקדוש הזה מתפלל בשביל כל עם ישראל, למה אנחנו אומרים ׳שמע ישראל׳? אנחנו לא אומרים שמע אברהם או שמע משה – אנחנו אומרים שמע ישראל כי למען כל העם אנו מתפללים, וזוהי זכות עצומה לפעול למען העם כולו.

זה מחייב אותנו ואת כל העוסקים בצרכי הציבור, ואת כל המנהיגים, לגלות אחריות ולעשות צעדים למען כלל עם ישראל, ולשמור על אחדות עם ישראל למול צר ואויב וגם כדי שנוכל לבנות את מדינת ישראל שניתנה לנו אחרי אלפי שנים של גלות, כאן, בירושלים בירת הקודש של ישראל. שנדע שנת שלום, אחווה, ברכה, שגשוג, ביטחון ואהבת ישראל״. 

 

קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ

 

קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ

נשיא המדינה נשא נאום היסטורי בפני הקונגרס של ארצות הברית

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא היום, יום רביעי, א' באב, 19 ביולי, נאום היסטורי בפני הקונגרס של ארצות הברית. מצורפים דברי הנשיא במלואם: "אדוני היושב ראש, גברתי סגנית הנשיא, בעשירי בנובמבר 1987 ישבתי בבית, עם אשתי מיכל; מצפים להולדת בננו הבכור, וצופים יחד בנשיא הישראלי הראשון שהוזמן לנאום מול מושב משותף של הקונגרס, לכבוד שנת ה-40 לעצמאות מדינת ישראל. הנשיא הזה היה אבא שלי. עבורי, לעמוד כאן היום, בשמה של מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית, בשנתה ה-75, מעל אותו דוכן ממנו נאם אבי זכרו לברכה - הנשיא חיים הרצוג – זו זכות של פעם בחיים." [...]

19.07.2023