דברי נשיא המדינה יצחק הרצוג בטקס 120 החיילים המצטיינים לרגל יום העצמאות ה-75 בבית הנשיא

 

קרדיט צילום: ציפי ביבי

״חיילות וחיילים מצטיינים, משפחות יקרות, אזרחיות ואזרחי ישראל – חג עצמאות שמח! יום הולדת 75 שמח למדינת ישראל! המדינה שלנו. של כולנו!

לפני שבעים וחמש שנה בדיוק, ה' באייר תש"ח, הכריז דויד בן גוריון "על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל". הנס הגלוי, הפלא ההיסטורי ששמו "מדינת ישראל" – קם ונהיה. בעיצומם של קרבות מרים, כאשר רק שלוש שנים קודם הושמדו מיליוני יהודים בשואה – האגדה הייתה למציאות, ואנו – היינו ועודנו – כחולמים. אתם, 120 המצטיינות והמצטיינים, חיילות וחיילי צה"ל, מגיני ישראל ושומריה, תמצית החלום הזה. בשם כל העם אני רוצה לומר לכם – אני גאה בכם, אני אוהב אותכם, כולנו גאים בכם! כל הכבוד לכם!

אחיותיי ואחיי, ישראל היא מדינה חזקה. בשבעים וחמש שנות תקווה ותקומה השגנו שורה ארוכה של הישגים, חלקם יוצאי דופן ופורצי דרך – גם בקנה מידה עולמי. לא היינו מצליחים לעשות את כל זה – אם לא היינו עושים את זה יחד!

ערב הקמת המדינה תיאר בן גוריון את מצב העם: מפוצל לארגונים, למפלגות, למגוון של גופים ואינטרסים מתחרים ומנוגדים. הוא הוסיף ואמר, לדבריו, עם קום הפלא של הכרזת הקוממיות – 'נהרסו כל המחיצות' והוסיף, ״וקשה להעריך מי משני הניסים היה גדול יותר – נס התחדשות הקוממיות או נס אחדות ישראל", כך כתב בן גוריון. גם בימים האלה, שעומדים בסימן מחלוקת, עלינו לזכור – הפסיפס הישראלי המגון, המרהיב, זה שמרבה ויכוחים, קולות, דעות ועמדות, הוא איננו חולשה. הפסיפס הישראלי המופלא – שכולל יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ'רקסים, דתיים, חילונים, מסורתיים וחרדים, ותיקים ועולים, מכל תפיסת עולם ואורח חיים, הפסיפס הזה הוא הכוח הייחודי שלנו. הוא הנס שלנו.

אתם 120 המצטיינות והמצטיינים שעל הבמה, 120 דוגמאות מופתיות של אור גנוז ושל תקווה. צה"ל הוא צבא העם; ואתם, המצטיינות והמצטיינים – יחד עם המשפחות המסורות והאוהבות שלכם, שנותנות לכם את הכוח, ושמגיעה להן היום תודה ענקית, אתם הפנים הכי-הכי יפות שלנו, של מדינת ישראל. לחיילות ולחיילים הבודדים שנמצאים כאן היום לבדם, אני רוצה לומר: אתם לא לבד! אתם חלק ממשפחת מדינת ישראל. אתם, יחד עם כל המשרתות והמשרתים – בצה"ל, בגופי הביטחון, המשטרה במשמר הגבול וביטחון הפנים, בשירות הלאומי והאזרחי – כולכם סמל לדור צעיר ונהדר, דור ישראלי חדור שליחות, מנהיגות, ונתינה. כולנו גאים בכם. עלו והצליחו, חג עצמאות שמח ישראל!״

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023