דוז פואה: כשנועה קירל נפגשה עם נשיא המדינה

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

רגע לפני שיוצאת לייצג את ישראל באירוויזיון בליברפול, נועה קירל הגיעה לבית הנשיא בירושלים כדי לקבל את ברכתו של נשיא המדינה נועה קירל בת ה-22, נבחרה ביולי האחרון לייצג את מדינת ישראל באירוויזיון שייערך בעוד מספר ימים בליברפול, אנגליה. קירל, תייצג את מדינת ישראל עם השיר 'יוניקורן' שכתבה יחד עם דורון מדלי, ינון יהל ומאי ספדיה.

ימים ספורים לפני יציאת המשלחת הישראלית לאירוויזיון, קירל הגיעה לבית הנשיא למפגש חגיגי, בפתחו נשיא המדינה פנה אליה בהתרגשות: "שמעתי את השיר והוא נהדר – את נהדרת! אני מעריץ גדול שלך. נותר לי רק לשאול – אפשר לעשות איתך סלפי?"

נועה שיתפה את הנשיא בהתרגשות ובתחושות לקראת האירוויזיון, כשהוא שאל אותה: ״כמה את מתרגשת לקראת האירוויזיון?״, היא השיבה: ״אני מתרגשת בטירוף, אני חושבת שהכי אתרגש ברגע שנעלה למטוס. אני עושה המון חזרות כדי להגיע הכי מוכנה לרגע הזה, להופעה ולשיר עצמו."

במהלך הפגישה שהתקיימה בטרקלין של בית הנשיא, נועה ומשפחתה שיתפו את הנשיא ורעייתו בסיפורה האישי, על תחילת הקריירה בגיל צעיר, על האמביציה והרצון להגיע רחוק, ואיך כל אלו הובילו אותה לנקודת השיא – ייצוג מדינת ישראל באירוויזיון.

נשיא המדינה ביקש מנועה לשתף בתהליך הכתיבה של השיר, ונועה ענתה: “השיר מדבר על להיות מי שאנחנו, ועל לקבל אותנו כמו שאנחנו. לאהוב את עצמנו. על יהדות מול כל העולם. זה שיר שבעצם קורא לגיוון ולקבלה של האחר. היה לי חשוב להעביר מסר בתוך כל הצבעוניות של ׳היוניקורן׳״.

נועה המשיכה וסיפרה על המשלחת: ״אנחנו מגיעים משלחת של כ-30 אנשים. יש המון הכנות ומאבטחים וזה מרגיש לאומי״, הנשיא השיב בגאווה: "את מייצגת את המדינה, זה דבר עצום. אני שומע שיש השערות שיש לך סיכוי טוב, אנחנו סומכים עלייך, את הפנים היפות של ישראל".

נועה הוסיפה: "אני מרגישה שאני מייצגת את ישראל לכל דבר ועניין, זה מרגיש לי מאוד כיף ושלם. יש המון ציפייה, אני מסתכלת על הצד החיובי של זה, אנשים מאמינים בי וסומכים עליי. זה דבר טוב, זה מדהים וכיף מאוד. אני מביאה את החוצפה הישראלית, בקטע טוב כמובן״.

בתום המפגש, איחל הנשיא הצלחה רבה לנועה, והצהיר: "נועה, אצלנו יש לך כבר דוז פואה!”.

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023