המפגש המרגש של נשיא המדינה עם תלמידות ותלמידי בית הספר היסודי "שבט סופר" מחצור הגלילית לשיחה על פרויקט 'תלמוד ישראלי'

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום ילדים המשתתפים בפרויקט 'התלמוד הישראלי' מבית הספר "שבט סופר", לשיחת לימוד לעילוי נשמת לוחם הימ"מ נעם רז שהובא למנוחות וכן לעילוי נשמת אמו של הנשיא, אורה הרצוג ז"ל.

במהלך המפגש, התלמידים שוחחו עם הנשיא ושיתפו אותו במה שלמדו בבית הספר על אביו, הנשיא חיים הרצוג ז"ל, אמו אורה הרצוג ז״ל וסבו, הרב הראשי לשעבר, יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל בחוברת מיוחדת שהוצאה מטעם הפרויקט לבתי ספר ברחבי העולם. 

אחת התלמידות שיתפה את הנשיא: "זכינו ללמוד על סבך, שאתה קרוי על שמו, ועל סבתך, הרבנית שרה ז"ל. זכינו ללמוד על הורייך היקרים, הנשיא השישי חיים הרצוג ז״ל ועל אמך, אורה הרצוג ז״ל, שלצערנו נפטרה השנה. למדנו על פועלך למען המדינה, ואנחנו כולם, רוצים לאחל לך הצלחה רבה בתפקידך להוביל את מדינת ישראל לאחדות, אהבת ישראל ואהבת התורה."

אור, תלמיד כיתה א', סיפר לנשיא שלמד על הרב הרצוג ועל מורשתו המשמעותית  להצלת ילדים במהלך ולאחר השואה. הנשיא סיפר לאור: "הילדים היו בבתי מחסה, לאחר שההורים שלהם נעלמו. סבא שלי, גאל ילדים מהשואה, והשיב אותם חזרה לעם ישראל. כל הכבוד לכם על הידע, זה מאוד מרגש אותי". 

לאחר מכן, התלמידים העניקו לנשיא את דף הלימוד, שעוסק בדמותם של סבו והוריו.

הנשיא הוסיף ואמר: ״סבא שלי, הרב הרצוג, ידע את התלמוד בעל פה כבר בגיל 16. היו אומרים לו משפט, והוא ידע להשלים אותו במדויק, ידע מאיפה הוא נלקח. התלמוד זה דבר מדהים ללמוד. החוכמה של העם היהודי נובעת מלימוד התלמוד. השאלה, הטלת הספק, המחקר, זה היתרון העצום של התלמוד.״ 

לסיום, אחד התלמידים הקריא קדיש לעילוי נשמתו של לוחם הימ"מ נעם רז ולאחר מכן, התלמיד אור, העניק לנשיא תפילה לשלום חיילי צה"ל, שכתב אביו כסופר סת"ם ועיטרה בציורים אמו. 

מייסד ועורך ׳תלמוד ישראלי׳ מאיר יעקובסון הוסיף: ״אנחנו מודים לכבוד הנשיא על מפגש מרגש בין בית אשר מהותו חיבורים לבין התלמוד הישראלי שהוא פרויקט שבמהותו נועד לייצר חיבור משפחתי בין דורי, בין קהילות בישראל ומחוצה לה."