כולנו חלק מהמשחק: בית הנשיא משיק מיזם לאימוץ כפרי נוער בסיכון על ידי קבוצות ליגת העל בכדורגל

 

קרדיט צילום: כפר הנוער קדמה

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג ומנכ״ל בית הנשיא אייל שויקי השתתפו היום, יום ב׳, ט׳ בטבת, 2 בינואר, במעמד השקת יוזמה לאימוץ 14 כפרי נוער ופנימיות על ידי קבוצות כדורגל מליגת העל כחלק מפרויקט ״כולנו חלק מהמשחק״ של עמותת ערכים בספורט.

פרויקט ״כולנו חלק מהמשחק״ נולד עם כניסתו לתפקיד של נשיא המדינה יצחק הרצוג, בהבנה כי ספורט הוא מחולל צמיחה ושילוב רב עוצמה בחברה הישראלית, ואף מקדם תהליכים ערכיים-חברתיים באמצעות ערכים מעולם הספורט, אשר משפיעים וישפיעו על החברה הישראלית.

במסגרת הפרויקט ובהובלת עמותת "ערכים בספורט" ובית הנשיא, ילוו שחקני קבוצות הכדורגל את בני הנוער וישמשו עבורם מודל לחיקוי, במטרה להעצים ילדים ונוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית בספורט.

הבוקר, רעיית הנשיא מיכל הרצוג, מנכ"ל בית הנשיא אייל שויקי ומנכ״לית עמותת ״ערכים בספורט״ בתאל ג׳רבי, ביקרו בכפר הנוער "קדמה", שם שוחחו על הנושא עם בני הנוער ושחקני קבוצת הכדורגל המאמצת מ.ס. אשדוד.

רעיית נשיא המדינה פנתה אל הנוכחים בהתרגשות ואמרה: "אנחנו כאן בהתרגשות גדולה, כי אנחנו מאוד מאמינים בספורט ככלי לעשיית תהליכים חברתיים חיוביים. דרך הספורט ניתן לקבל ערכים, ללמוד לפעול כחלק מקבוצה ולכבד אחד את השני. הרעיון של אימוץ כפרי נוער על ידי קבוצות מליגת העל הוא רעיון נפלא ואנו שמחים שזה מתחיל כאן היום. אני בטוחה שיחד תעשו דברים טובים וגדולים. בהצלחה!"

אייל שויקי מנכ״ל בית הנשיא: ״בית הנשיא רואה בשותפות סביב ״כולנו חלק מהמשחק״ כבעלת ערך רב ואת הספורט כמכנה המשותף הרחב ביותר בחברה הישראלית כיום. אני שמח על הסיור בכפר הנוער קדמה. ישנו סיפוק גדול לפגוש את הנערים המופלאים פה והמפגש מרחיב את הלב.

אבקש להודות לשותפים הלוקחים חלק ותומכים בפרויקט, יחד יש לנו הזדמנות גדולה לחולל שינוי חברתי אמיתי. אאחל לנו שנה של עשיה לקידום החזון המשותף.״

א', בן 16 מהעיר רמלה וחניך בכפר, סיפר: "ברגע שאני עצבני או עצוב, או קורה לי משהו עם המשפחה או החברים, אני יודע להוציא הכל על הכדורגל ועל הכדור. אין כיף כזה," וסיכם כי עבורו, "ספורט זה החיים עצמם."

השחקן טום בן זקן, קפטן קבוצת מ.ס. אשדוד אמר: "אנחנו שמחים לבוא ולתרום מזמננו, זו זכות בשבילנו וזו יוזמה מבורכת. היה לנו חיבור מוצלח עם כפר הנוער פה, אנחנו נהנים לבוא לכאן ולשחק איתם כדורגל."

ניקולס לב, מנכ"ל מנהלת הליגות לכדורגל, פנה לנוכחים ואמר: "הכדורגל הוא אמצעי ואתם מקבלים פה הזדמות לשחק ולהכיר שחקנים מקצועיים כדי להבין לאן אפשר להגיע, אבל לא רק בכדורגל. בסופו של דבר זה הכל רצון ושאיפה, וזו המטרה הכי גדולה של הדבר הזה: להראות לכם שאפשר," הוסיף ופנה לשחקני מ.ס. אשדוד, "אני מקווה שתהיו אחים גדולים של הנערים האלה."

 

קרדיט צילום: כפר הנוער קדמה

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023