ליל תשעה באב, נשיא המדינה השתתף בקריאת מגילת איכה בבית הכנסת ״עטרת אברהם״

נשיא המדינה יצחק הרצוג השתתף הערב, יום רביעי, ליל תשעה באב, ח׳ באב, 26 ביולי, בקריאת מגילת איכה בבית כנסת ״עטרת אברהם״ בשכונת ׳נווה יעקב׳ בירושלים בה התרחש פיגוע רצחני לפני מספר חודשים. מדברי נשיא המדינה: ״קמנו והקמנו לנו מדינה, בית לעם היהודי, מדינה ריבונית עצמאית ודמוקרטית. כל כך חשוב שאנחנו נשמור על היסודות החזקים והטובים של החברה ושל המדינה שלנו..."
 

קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג השתתף הערב, יום רביעי, ליל תשעה באב, ח׳ באב, 26 ביולי, בקריאת מגילת איכה בבית כנסת ״עטרת אברהם״ בשכונת ׳נווה יעקב׳ בירושלים בה התרחש פיגוע רצחני לפני מספר חודשים.

מדברי נשיא המדינה: ״קמנו והקמנו לנו מדינה, בית לעם היהודי, מדינה ריבונית עצמאית ודמוקרטית. כל כך חשוב שאנחנו נשמור על היסודות החזקים והטובים של החברה ושל המדינה שלנו. כל כך חשוב שאנחנו נזכור ללמוד ולהפיק לקחים, שנשמור על אחדות, אהבה, כבוד הדדי ושנדאג לשמור על יסודות הבניין הגדול, הבניין שבנינו לנו כאן, בארץ ישראל. מכאן, מבית הכנסת הזה נעביר מסר לכל עם ישראל: נזכור את הלקח הנורא של סיפור קמצא ובר קמצא – של שנאת חינם המובילה לחורבן, של אי רצון להקשיב אחד לשני ונמשיך לפעול בכל דרך להושיט יד, להביא את כולם תחת קורת גג אחת לשיח לדיאלוג, לאהבת ישראל, לאהבת חינם ולמגר את שנאת החינם״.

 

קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ