לכבוד יום האח/ות הבינלאומי נשיא המדינה ורעייתו אירחו אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לכבוד יום האח/ות הבינלאומי, נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום שני, י״ז באייר, 8 במאי, אחיות ואחים ממערכת הבריאות. השנה, עומד היום בסימן "הגיוון״, כערך מהותי במקצוע הסיעוד.

במהלך האירוע הוענקו תעודות הצטיינות ל-20 אחים ואחיות מצטיינים ומצטיינות ממערכת הבריאות מכלל המדינה במעמד נשיא המדינה ורעייתו. באירוע השתתפו שר הבריאות, משה ארבל, מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, יו״ר הסתדרות האחיות והאחים, אילנה כהן וד״ר שושי גולדברג האחות הראשית הארצית.

רעיית נשיא המדינה הודתה לאחיות ולאחים ואמרה: ״בשם אזרחיות ואזרחי ישראל אני מבקשת להודות לכם על כל מה שאתן ואתם מהווים ועושים עבור רבבות רבות של מטופלים. תודתנו והערכתנו נתונה לכם מעומק הלב: על ההקרבה הגדולה, על המסירות ללא סייג, על הנכונות לעבוד מסביב לשעון, על הדאגה האמיתית לחולים ועל המקצועיות המרשימה. כולנו גאים בכם – וסומכים עליכם!"

רעיית הנשיא הוסיפה ואמרה: "במהלך הדורות, ובוודאי בעשורים האחרונים, מקצוע הסיעוד שינה את פניו: הוא הפך מתוחכם יותר, אקדמי, מדויק, מורכב יותר – וגם משמעותי לאין ערוך בשגרת בית החולים ובתהליך ההחלמה של המאושפז.

 בהיותם כוח מקצועי ומוביל, הפכו האחיות והאחים לשותפות ושותפים מלאים ומובילים בהצלחתה של מערכת הבריאות הציבורית שלנו. ולשמחתי הגיוון של העוסקים במקצוע המיוחד הזה גם גדל והולך – וקבוצות שונות באוכלוסיה הישראלית מצטרפות אליו וזה תענוג לראות.

יום האחים והאחיות הבינלאומי, הוא אינו רק יום חגו של מקצוע הסיעוד המודרני, אלא גם הזדמנות חשובה למדינה ולחברה שלנו לעצור לרגע, להצדיע לרוחב העשייה המקצועית והאנושית שלכם, האחים והאחיות, ולעשות כל שניתן על מנת שלנשות ולאנשי הסיעוד בישראל יעמדו התנאים המיטביים שיאפשרו להם לבצע את שליחותם בחברה – וזאת שליחות אמיתית! – על הצד הטוב ביותר."

שר הבריאות, משה ארבל: "מערכת הבריאות בישראל היא מהטובות בעולם בזכות הצוות הרפואי שעובד לילות כימים לטובת המטופלים. האחים והאחיות הם לא רק הלב הפועם, הם מתאפיינים במקצועיות חסרת פשרות. הם עמלים לשמור על בריאות הציבור מתוך תחושת שליחות מדהימה ומתוך אהבת אדם, ללא הבדל וללא הבחנה. מי שבא לקבל טיפול פוגש אחיות ואחים מכל המגזרים – יהודים, מוסלמים, נוצרים. חילונים, דתיים, חרדים. כולם עובדים בהרמוניה, כולם משתפים פעולה למען המטרה. מערכת הבריאות בישראל, ובפרט עובדי מקצועות הסיעוד מהווים דוגמא ומופת".

משה בר סימן טוב, מנכל משרד הבריאות: ״מערכת הבריאות מממשת הלכה למעשה את הגיוון והקיום המשותף. אנחנו מחויבים להמשיך ולפתח גם את האופק המקצועי וגם את האופק הניהולי של מקצוע הסיעוד. אנחנו רוצים לראות אלפים של אחיות מומחיות בכל התחומים. קופות החולים כבר היום מתחרות ביניהן על אחיות מומחיות מעבר לכך אנחנו גם רוצים לפתוח מסלולי ניהול מתקדמים. אין סיבה שלא נראה אחיות במסלול ניהול. לצערנו אתן חוות גם אירועי אלימות שאין לה גבולות והיא חודרת גם למערכת הבריאות ואנחנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו למגר אותה. בשבילי כל יום הוא יום האחות. אבל היום הוא יום מיוחד, יום שבו אתן מקבלות את ההוקרה הראויה על עבודתכן.״

יו״ר הסתדרות האחיות והאחים, אילנה כהן: ״חג שמח לכל האחים והאחיות, ולכם כל האחים והאחיות המצטיינים. אתם מובילים את מערכת הבריאות. האחים והאחיות הם הנייד לטיפול נמרץ של מערכת הבריאות. חד וחלק! ומגיע לכם המון המון מחיאות כפיים. תודה לכם.״

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023