לכבוד יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל ברך נשיא המדינה את אזרחי ישראל בברכה מיוחדת

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג שלח את ברכתו לאזרחי ישראל, לרגל יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל, תשפ"ג.

מצורפת ברכתו המלאה של נשיא המדינה:

"אזרחיות ואזרחי ישראל, חג עצמאות שמח!

לפני שבעים וחמש שנים בדיוק הפך חלום של דורות – למציאות. מתוך הסערה – קמה מדינת ישראל, וכבר מימיה הראשונים נדרשו בניה ובנותיה לעשות כל שביכולתם, להילחם, להקריב, לבנות ולהיבנות ולפעול לקיומה, לצמיחתה ולשגשוגה.

מאז שנת תש"ח ועד היום – ישראל שינתה את פניה ללא הכר. שורת ההישגים שרשמו כאן דורות של ישראליות וישראלים ניכרת בכל תחום אפשרי. יש לנו כל-כך הרבה סיבות להיות גאים במה שיש כאן, ביצירתיות הישראלית, בחדשנות, במסירות ובערבות ההדדית, בלב החם, באהבה העצומה, במגוון אורחות החיים, באור הגנוז, ברוח, בתרבות ובכל מה שהפך לנס הגדול הזה שנקרא מדינת ישראל!

החודשים האחרונים לימדו אותנו לקח חשוב: כל ההישגים הללו, כל הגאווה הזאת שמשותפת לכולנו, אינם מובנים מאליהם. גם האחדות שלנו והעצמאות שלנו, השלובות זו בזו, אינן מובנות מאליהן – ועלינו להיאבק עליהן, לדבוק בהן, ובעיקר לזכור תמיד: כל הגוונים, כל האמונות, כל העמדות, כל תפיסות העולם ואורחות החיים שיש לנו כאן בישראל, יוצרים עם אחד ומדינה אחת – יהודית ודמוקרטית!

עלינו האחריות לקיים שיח פנימי בתוכנו וגם מחלוקות ובלבד שהן לשם שמיים, ולברר אותן בחברות ובכבוד הדדי. אחיות ואחים אנחנו ויש לנו גורל משותף וייעוד משותף.

אחיותיי ואחיי, גם כאשר לא תמיד קל לנו יחד, עובדה אחת ברורה מעל לכל ספק: אנחנו ממשיכים יחד, ורק יחד, גאים בדרך שעשתה המדינה היקרה שלנו מאז הקמתה, נרגשים לעתיד, לעתיד טוב יותר שמצפה לנו, ביחד.

חג עצמאות שמח, ישראל. חג עצמאות שמח, עם ישראל!"

אבוקת הזיכרון, אש התמיד הבוערת כאן ב"יד ושם", למרגלות הר התקומה של מדינתנו, לא תחומה לזמן או למרחב –  היא מביאה איתה נצח, וטומנת בחובה משמעות

עמוד האש הזה, הוא האור שבקצה מנהרת הזוועות של השואה; הוא מוביל אותנו, מחזק אותנו, ולא פחות מכך, מטיל עלינו אחריות -אחריות כבירה. לפני הכול –  לעולם לא להיות נתונים לחסדי אחרים. להמשיך לקיים ולבנות בעצמנו את אומתנו ואת מדינתנו היהודית והדמוקרטית, כך שנתעצם ונשגשג כביתו הלאומי של העם היהודי, וכבית אוהב, אנושי, מכבד, חזק ויציב, לכלל האזרחיות והאזרחים בישראל

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023