לראשונה בבית הנשיא: נשיא המדינה העניק לארבעים לוחמים ולוחמות, קצינים ושוטרות ממשטרת ישראל תעודות הוקרה והצטיינות

 

קרדיט: עמוס בן גרשום לע"מ

נשיא המדינה:

"בימים בהם נדמה שהמשטרה עומדת בלב השיח הפוליטי, אל לנו לשכוח: משטרת ישראל היא המשטרה של כולנו, ועלינו לשמור על מעמדה הממלכתי. בלי משטרת ישראל אין לנו מדינה. משטרת ישראל שומרת עלינו ואנחנו – כולנו – חייבים לשמור עליה."

"האלימות הגואה בכל רחבי מדינת ישראל מאיימת עלינו לכלותנו, ומזעזעת אותי באופן אישי. בכל מהדורת חדשות, בכל עיתון, בכל אתר אינטרנט, אנחנו נחשפים לעוד ועוד מקרי אלימות מחרידה, מכל הגוונים – אלימות פיזית ואלימות מילולית.

"אני קורא לכלל נבחרי הציבור ומשרתיו – מכל קצוות הקשת הפוליטית, מכל משרדי הממשלה ורשויות אכיפת החוק, מהשלטון המקומי, מהחברה האזרחית, ומהנהגת הקהילות השונות בישראל – לפעול יחד, בשילוב זרועות, ובצורה נחושה וחסרת פשרות, למיגורה וחיסולה של הרעה החולה הזאת, שמאיימת על עצם חיינו כאן."

לראשונה בכהונתו, העניק נשיא המדינה יצחק הרצוג במעמד השר לביטחון פנים, עמר בר לב, מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי וסגל הפיקוד הבכיר של משטרת ישראל ומשמר הגבול, תעודות הצטיינות ל-40 לוחמים, קצינים ושוטרים ושוטרות מצטיינים ביניהם אנשי קבע ושירות חובה מכלל יחידות המשטרה. התעודות ניתנות על שירות משמעותי ותרומה יוצאת דופן עבור אזרחי ישראל ועבור ביטחון המדינה.

הנשיא פתח את דבריו בטקס בדברי תודה לשר לביטחון פנים היוצא עמר בר לב על מחויבות ארוכת שנים למען אזרחי ישראל ומדינת ישראל, והודה למפכ״ל על שירות משמעותי והנהגת משטרת ישראל בשנתיים האחרונות.

עוד אמר: ״בכל יום בחנוכה אנחנו מדליקים נרות ומספרים על המכבים – גיבורי הזמן ההוא; היום אנחנו זוכים לספר, להוקיר, ולהעלות על נס – אתכם – את גיבורי הזמן הזה. אתם גיבורי הזמן הזה: כל שעה. כל יום. כל השנה. אתם מגנים ושומרים על כלל אזרחי מדינת ישראל במסירות, באומץ לב ולעיתים– כפי שנוכחנו לצערנו בשנה האחרונה לא אחת – גם במחיר חיים, החיים שלכם. שוטרות ושוטרי משטרת ישראל הם אפוד המגן שלנו מפני הטרור, וחוד החנית שלנו במלחמה בפשיעה, בתאונות הדרכים, ובאלימות.

אינני יכול שלא להתייחס לנגע האלימות שפושה לאחרונה בחברה הישראלית. האלימות הגואה בכל רחבי מדינת ישראל מאיימת עלינו לכלותנו, ומזעזעת אותי באופן אישי. בכל מהדורת חדשות, בכל עיתון, בכל אתר אינטרנט, אנחנו נחשפים לעוד ועוד מקרי אלימות מחרידה, מכל הגוונים – אלימות פיזית ואלימות מילולית. בכל רחבי הארץ, בכל הקהילות והמגזרים, מילדות וילדים, נערות ונערים, וכמובן עד מבוגרים, מכבישים ותחבורה ציבורית, ועד בתי חולים ובתי ספר. ביטחונם האישי של אזרחיות ואזרחי ישראל בסכנה.

אני קורא לכלל נבחרי הציבור ומשרתיו – מכל קצוות הקשת הפוליטית, מכל משרדי הממשלה ורשויות אכיפת החוק, מהשלטון המקומי, מהחברה האזרחית, ומהנהגת הקהילות השונות בישראל – לפעול יחד, בשילוב זרועות, ובצורה נחושה וחסרת פשרות, למיגורה וחיסולה של הרעה החולה הזאת, שמאיימת על עצם חיינו כאן.

מי שעומדים בחזית למול האיום הזה הם שוטרות ושוטרי ישראל. לכן, מעבר למשימה הכבירה שאנחנו מטילים עליכם יום-יום שעה-שעה; אנחנו גם צריכים להבין, שכדי שמשטרת ישראל תוכל למלא את תפקידה כפי שכולנו מצפים ממנה; כדי שחוק וסדר יאכפו כפי שנדרש, בכל שדרותיה וקהילותיה של החברה הישראלית, המשטרה זקוקה ליותר. יותר תקציבים, יותר אנשים, וגם ליותר הערכה מכולנו, מכל מי שלמענם פועלים השוטרים והשוטרות. המשטרה פועלת בחיכוך מתמיד, בנקודות עימות רגישות ותוססות, עם קשת עצומה של אתגרים, בכל מקום ובכל זמן.

מכובדי, גם בימים בהם נדמה שהמשטרה עומדת בלב השיח הפוליטי, אל לנו לשכוח: משטרת ישראל היא המשטרה של כולנו, ועלינו לשמור על מעמדה הממלכתי. בלי משטרת ישראל אין לנו מדינה. משטרת ישראל שומרת עלינו ואנחנו – כולנו – חייבים לשמור עליה. אבן דרך הכרחית בהבנה שהמשטרה היא של כולנו תלויה בהסברה, בהיכרות, ובמערכת יחסים חמה, מכבדת, קרובה והדדית, של המשטרה עם כל אחת מהקהילות ועם כל אחד מהמגזרים בישראל.

מצטיינות ומצטיינים, מיד בתום הטקס אתם שבים לעבודה הקשה, לאינספור המשימות הסבוכות והשוחקות. למקומות שבהם אנחנו זקוקים לכם כל כך. תעודת ההצטיינות היא על מה שכבר עשיתם, אבל אני רוצה לומר לכם תודה מראש, מעכשיו, על מה שעוד תעשו. המשיכו לשמור עלינו ובבקשה – שמרו גם על עצמכם. תודה לכם, וחג חנוכה שמח."

מפכ"ל המשטרה רב ניצב, יעקב שבתאי: "כל אחד מהמצטיינים הישובים כאן, הוא מוביל בתחומו.

כל אחת ואחד מהם עומד כאן בזכות גדולה, אודות לעוצמה ערכית והפגנת מסירות בלתי רגילה לשירות הציבור וביטחונו. הם מגיעים מתחומים משטרתיים מגוונים, אך יש קשר הדוק בין כולם, והוא רצונם לבצע את משימתם באופן הטוב ביותר. דרכו של מצטיין מונעת מדחף פנימי לעשות יותר, לעשות מעבר. אין מדובר במפגן בודד של הצלחה, כי אם בדרך ארוכה של השקעה, התפתחות והתמדה.

ההצטיינות בשורות המשטרה- פנים רבות לה, היא איננה רק ביטוי של עמידה במשימה, אלא של הרוח המפעמת בלבבות מבצעיה."

בסיום דבריו, אמר המפכ"ל: "מבין היושבים כאן נמצאים מפקדי שיטור קהילתי. מפקדי שיטור קהילתי הם הקו הראשון והישיר לאזרח. הם קשובים לקהילה, יש בכוחם ליישב סכסוכים, הם מגיבים ומנהלים שיח רציף ומובילים פתרונות אשר מניבים תוצאות. הם פועלים בישובים ערבים ויהודים כאחד, ומשמשים גשר איתן בין הקהילה למשטרה. מבין המצטיינים גם שוטרים אשר פעולותיהם סמויות מן העין, אך החברה חייבת להם חוב עז. הם נושאים על כתפיהם אחריות למיגור פשיעה חמורה וסיכול טרור, הם פועלים ללא מורא. פעולותיהם שוברות שוויון, אך נותרות במחשכים, בעוד כל יהבם הוא – הצלת חיים.״

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023