לרגל יום האישה רעיית נשיא המדינה אירחה את משתתפות הסרט "סינמה סבאיה"

 

קרדיט צילום: רפי דלויה

לרגל יום האישה רעיית נשיא המדינה, מיכל הרצוג, אירחה היום, יום שלישי, ה' באדר ב' תשפ"ב, 8 במרץ, לכבוד יום האישה, את משתתפות הסרט "סינמה סבאיה" להקרנה מיוחדת. 

הסרט, עוסק בשמונה נשים יהודיות וערביות, עובדות עירייה מאזור חדרה והמשולש, שנפגשות בסדנה ללימוד צילום וידאו שמתקיימת כחלק מגמול השתלמות. רונה (דאנה איבגי), במאית צעירה, מובילה את הסדנה ומלמדת אותן כיצד לתעד את עולמן. הסדנה מתקדמת, ובין כתלי החדר מתפתחת דינמיקה קבוצתית מרתקת, ולצדה קטעי הוידאו הייחודיים שהנשים מצלמות ומקרינות.

הרעייה פתחה ואמרה: ״בלב הסרט שנראה עוד מעט –  סינמה סבאיא –  עומדים החלומות. אני אוהבת נשים (ואנשים) שיש להם חלומות. לא משנה בכלל מה החלום, ובלבד – שיהיו להם חלומות. כי חלום פירושו שאיפות, ורצון, וחיים, ואופק, ותקווה. הסרט הנפלא הזה, סינמה סאביא, עם השחקניות הנהדרות ועם אורית – שביימה ברגישות ובתבונה רבה, הוא עלינו. הוא על מפגש בין נשים ערביות, יהודיות, צעירות, פחות צעירות,  חילוניות, דתיות, במצבים משפחתיים שונים. והוא בעיקר על שיח בין נשים. שיח מחבר ומקרב, חוצה תרבויות, ואנושי.

הבחירה להקרין דווקא את הסרט הזה, דווקא ביום האישה – היא לא מקרית. היא סימבולית. אני מאמינה בנשים. אני מאמינה באחווה נשית. אני מאמינה שנשים יכולות לשנות מציאות.״

 הרעייה סיכמה ואמרה: ״המפגש עם הנשים בסרט והמפגש איתכן, גרם לי לחשוב. הוא עזר לי להבין כמה אנחנו שונות, ובעיקר – כמה אנחנו דומות. הוא גרם לי לחלום. אמרתי לכן שאני אוהבת נשים עם חלומות.  אנחנו אמנם לא בסדנת קולנוע בחדרה, אנחנו בבית הנשיא בירושלים, אבל גם כאן, ביום הזה, במקום הזה, יש מפגש. ושיח. בין נשים שונות, מתרבויות שונות, בגילים שונים. אני מקווה שהחלומות שלנו, עתידים להתגשם. והאמת היא, שבזכותכן ובזכות נשים כמוכן, אני יודעת שהם יתגשמו.  יום האישה שמח.״