לרגל "יום המעשים הטובים" נשיא המדינה יצא עם עובדי בית הנשיא לפעילות התנדבותית בבית אבות ״עידן הזהב״

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

לרגל "יום המעשים הטובים" שיחול מחר, נשיא המדינה, יצחק הרצוג, יצא היום, יום שני, כ"ה באדר ב', 28 במרץ, לפעילות התנדבותית בבית האבות "עידן הזהב" תחת עמותת ״עידן״.

יום המעשים הטובים ביוזמת עמותת ״רוח טובה, אשר חל ב-29 במרץ ברחבי העולם, צויין בפעילות התנדבותית אליה יצאו נשיא המדינה בליווי עובדי בית הנשיא לרווחת דיירי בית האבות ומשפחותיהם. במהלך ההתנדבות נבנו בגינת בית האבות ספסלי ישיבה, שולחנות, אדניות לצמחים להנאת הדיירים. כ-2 מיליון ישראלים צפויים להשתתף מחר ביום המעשים הטובים, יום בו מתקיימות מידי שנה אלפי פעילויות התנדבות, כגון: אריזות מזון, סיוע לאוכלוסיות נזקקות, פעילויות לשמירה על הסביבה, למען בעלי חיים ועוד. 

נשיא המדינה אמר במהלך הפעילות: ״אנחנו צריכים לעשות לפחות מעשה טוב אחד ביום. עשיית מעשים טובים יום יום, ממלאת את הנפש ותורמת לבריאות האדם ולבריאות החברה הישראלית. יש רוח התנדבות מופלאה בקרב עם ישראל וכיף לראות אותה. אני גאה בעובדי ועובדות בית הנשיא שעשו מעשה טוב ונפלא במקום היפייפה הזה. ואני קורא לכולם לצאת ולעשות מעשה טוב ביום המעשים הטובים.״ 

יוזמת יום המעשים הטובים, שרי אריסון שהצטרפה לנשיא בפעילות ההתנדבות הוסיפה: ״מאז ומתמיד הרעיון של יום מעשים טובים היה לשים זרקור על עשיית הטוב, כדי לחבר את מעגלי הטוב ולהעצים את האור בעולם – וכך נעשה גם השנה בהשתתפות מיליוני בני אדם בלמעלה מ-100 מדינות. היום הזה, אותו יזמתי לפני 16 שנים, הוא יום שיא לעשיית טוב כל השנה, ואני מאמינה כי אם נחשוב טוב, נדבר טוב ונעשה טוב העולם שלנו ייראה אחרת. לכולנו ביחד, יש את העוצמה להוביל לעולם טוב יותר, כל אחד על פי דרכו ונטיית ליבו.״

רפי אלול, יו"ר עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון: "יום מעשים טובים מצליח לחבר אליו את כל חלקי האוכלוסייה הישראלית, והיום, יותר מתמיד, מרגש לראות את כמויות האור, הנתינה והאכפתיות שיש אצלינו בארץ כלפי הזולת גם אם הוא אחר ושונה. אני רוצה להגיד לכל אלה תודה ושנמשיך לעשות טוב תמיד"

 

קרדיט: חיים צח, לע"מ