לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית נשיא המדינה ורעייתו ערכו סיור בקמפוס הירוק באוניברסיטת בר אילן

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

לרגל פתיחת שנת הלימודים האקדמית, נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, ערכו היום, יום חמישי, כ״ה בתשרי, 20 באוקטובר, סיור בקמפוס הירוק באוניברסיטת בר אילן.

הקמפוס הירוק מורכב מכ-540 דונם של גינות וצמחיה, המטופלים במערכת השקייה חסכונית. בקמפוס בריכות אקולוגיות, אלפי כיתות מעבדה, ספריות ומשקים המנוהלים בשיטות המתקדמות ביותר לחיסכון באנרגיה, נייר ומים.

על גגות הבניינים לוחות סולאריים ידידותיים לסביבה, וקיר ירוק נסיוני בבניין הפקולטה למדעי החברה.

בתחילת הסיור, הנשיא ורעייתו ביקרו בחממה סולארית לגידולים חקלאים וקיבלו הסבר על עבודת החממה. לאחר מכן, צפו במחקרים פורצי דרך בתחום הקיימות, הסביבה והאנרגיה המובלים על ידי אנשי מקצוע ומרצים מהאוניברסיטה.

בתחנת ״אנרגיה וקיימות״ הוצג לנשיא ולרעייתו רחפן הפועל על אנרגיה חלופית, בתחנת ״בריאות וסביבה״ הוצג הקשר שבין סביבה לבריאות, בנוסף לכך בתחנת ״חינוך סביבתי וחינוך לקיימות״ הוצגו בפניהם פרויקטים חינוכיים סביבתיים המתקיימים ברחבי הארץ.

בהמשך, הנשיא ורעייתו ערכו מפגש עם סטודנטים בו שיתפו אותם בסיפורם האישי ובחוויה הסטודנטיאלית ופירטו על תחומי המחקר שהם עורכים.

מרים יונס, סטודנטית לתואר שני בתקשורת סיפרה על מחקרה שעוסק ביוצאי צד״ל בעקבות סיפורה האישי והנשיא השיב לה שהוא ישמח לשמוע בעתיד עוד אודות מחקרה.

לאחר מכן מיקולה מקסימנקו בן ה-17 סטודנט אשר הגיע ארצה מאוקראינה כחלק מקבוצה של מתמטיקאים מצטיינים, בנימין אייזנר מלגאי נשיא האוניברסיטה וגולדיפ, סטודנט מחקר בין לאומי שחוקר את מחלת האלצהיימר. אחריהם, דיברו אלון עוזרי וערן לוי סטודנטים שנה א׳ להנדסה שסיפרו על תוכנה שבנו אשר מיועדת למעברי החצייה.

הנשיא פנה לסטודנטים ואמר: ״אני מברך את כל מי שבא בשערי האוניברסיטאות והמכללות היום. למעלה מ-300 אלף צעירים וצעירות חובבי לימוד והגות ומחשבה שידבקו על השערים ויגיעו ללמוד במוסדות האקדמיים הנפלאים של מדינת ישראל.

הלימודים באוניברסיטה ובמכללה, הם העתיד של כל אדם ואדם, הם העתיד של החברה. מכאן יבואו פתרונות אמיתיים לחיינו המשתנים לנגד עיננו במגוון עצום של תחומים. אני מאחל לכולכם הצלחה עצומה. תשקיעו בלימודים, בהצלחה לכולכם וכמובן גם לסגל ההוראה לסגל המנהלי בכל המוסדות האקדמיים.״

בתום הביקור התקיים מפגש עם פורום ההנהלה של האוניברסיטה.

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ
 

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023