לרגל ראש השנה, נשיא המדינה ורעייתו נפגשו עם נציגי הדבוראים ומועצת הדבש

קרדיט: עמוס בן גרשום,לע"מ
 

לרגל ראש השנה, נשיא המדינה ורעייתו נפגשו עם נציגי הדבוראים ומועצת הדבש

לרגל ראש השנה וכמיטב המסורת, נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, נפגשו היום, יום חמישי, כ״ו באלול, 22 בספטמבר, עם דבוראים ונציגי מועצת הדבש. השנה, הוקדש המפגש לציון חשיבות ענף הדבוראות להאבקת הגידולים החקלאיים ושילוב טכנולוגיות חדישות בכוורות.

נציגי חברת Beehero, סיפרו על פיתוח מערכת משולבת המאפשרת איסוף נתוני כוורת ומידע סביבתי שנשלח לדבוראי באפליקציה מיוחדת.

הדבוראים סיפרו לנשיא המדינה ורעייתו מיכל על אהבתם למקצוע, רבים מהם דור שלישי ואף רביעי, אשר החלו לעבוד במכוורות מגיל צעיר, המהווים המשכיות של ענף הדבוראות.

רעיית נשיא המדינה פתחה את דבריה ואמרה: ״מחמם את הלב לראות את ההמשכיות. מקסים שזה עובר במשפחה וזו עבודה קשה מאוד. האתגר של חקלאים הוא להמשיך את הענף הזה, שהוא בכלל לא פשוט ולכן אני מלאת הערכה.

גם אני מרגישה מחוברת לקרקע ולחקלאות דרך המשפחה שלי ואני מאוד מעריכה אתכם. שמענו גם על הקידמה ביצירת דבש, והשילוב הייחודי בין הדבוראות המסורתית והחדשנות. תודה רבה שבאתם ותמשיכו בעבודה הקשה ושתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה.״

מנכ"ל מועצת הדבש אופי רייך אמר: "אנו מבקשים להעביר את המסר של אחדות ואהבת חינם כמשל לדבורים האוספות צוף מפרח לפרח ובאותו זמן מאביקות (מפרות) ותורמות להתחדשות ועשיייה, ולראות בכך דרך חיים ותנאי מחייב לקהילתיות וחברה בריאה", וציין כי הדבורה איננה רק יצרנית דבש, אלא חשיבותה בפעולת ההאבקה שהיא מבצעת. הדבורים המאביקות מאפשרות חקלאות יציבה, יצור ובטיחות מזון לכל תושבי העולם בכלל ולמדינת ישראל בפרט ואיחל שנה טובה לכבוד הנשיא ורעייתו.

בתום האירוע בירך הנשיא את הדבוראים בברכת שנה טובה ומתוקה.

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023