"לשבת ולקרוא בלי הרף!"/ הגשת סדרת המשניות המרגשת בבית הנשיא

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיבל לידיו היום, יום שני, ט' טבת, 2 בדצמבר, את סדרת המשניות שביאר הרב עדין אבן- ישראל (שטיינזלץ) ז״ל על ידי בנו, הרב מני אבן ישראל.

זהו למעשה הפרויקט האחרון שביאר הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ) ז"ל ובכך סיים את מלאכת ביאור הקנון היהודי כולו, והוא הפרשן היחידי בהיסטוריה היהודית שזכה לכך.

שטיינזלץ ז״ל היה מחנך, חוקר ומבאר תלמוד וחסידות, פילוסוף, מבקר חברתי, ומחברם של יותר מ-60 ספרים בשפות שונות. בנוסף לכך הקים במסגרת פעילותו רשת של מוסדות חינוך וזכה במגוון פרסים כמו פרס ישראל ואות הנשיא.

פרויקט משנתו של הרב כלל מהדורה חדשה של אחד הטקסטים הבסיסיים ביותר של היהדות, המציע פרשנות ברורה ותמציתית ומעניק ללומד אפשרויות להעמיק בתחומים שונים; מושגים, פסקי הלכה ומציאות הנושאים הנידונים. המשנה כוללת 13 כרכים, 63 מסכתות, 4182 משניות, בסך הכל כ-9,000 עמודים. העבודה על המשנה בשפה העברית, נמשכה כ-8 שנים. כל כרך של משניות שטיינזלץ מכיל בממוצע 750 תצלומים ואיורים צבעוניים.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "זהו מפעל מדהים! יתרונו של המפעל הזה, זה שהוא משרת את כל העם ואת חיבורו של העם למקורותיו, העובדה שאתם מנגישים זאת לכל עם ישראל, היא זכות גדולה."

הרב מני אבן ישראל: ״אנו גאים להציג לכבוד הנשיא את הכרך האחרון של המשנה שבו אנו עושים סגירת מעגל מושלמת בין תחילת דרכו של הרב ומרכז שטיינזלץ בכרך הראשון של התלמוד שהוגש אף הוא לנשיא המדינה דאז מר שז"ר ( לפני כחמישים וחמש שנה) להגשת הכרך האחרון של המשנה המבוארת – והגשמת המוטו של הרב ״למד את עמי.״

 

קובי גדעון, לע"מ