מקיפים את כדור הארץ בריצה

 

קרדיט צילום: אלון מלמד

לרגל חודש המודעות לסרטן השד חתמה רעיית נשיא המדינה את מירוץ "גמאני רצה" בבית הנשיא

לרגל חודש המודעות לסרטן השד אירחה רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג היום, יום ראשון, ה׳ בחשון, 30 באוקטובר, נציגות ממיזם ״גמאני רצה", וחתמה את המירוץ בשערי בית הנשיא.

״גמאני רצה״ הוא מיזם חברתי ארצי שייסד עומרי פדהצור, המיזם כולל 1,000 נשים בקבוצות ריצה ברחבי הארץ המורכבות כולן מנשים שמתמודדות או מחלימות מסרטן השד. את הקבוצות מובילים מאמני ריצה וכושר בהתנדבות מלאה.

במטרה להעלות את המודעות למחלה, פתחו במיזם שמטרתו "לאסוף" מכל רצי ישראל 40,075 ק"מ ולהקיף את כדור הארץ בריצה במהלך חודש אוקטובר. במהלך כל החודש אלפי רצים שיתפו את תרומת הק"מ שרצו בפוסטים שהעלו ברשתות החברתיות. בקמפיין השתתפו נשים וגברים בכל הגילאים והמגזרים, חיילים, שוטרים, תלמידי בית ספר, חברי תנועות נוער ורבים נוספים.

את עשרות הנשים שיצאו מבית הנשיא הובילה רעיית נשיא המדינה ועמרי פדהצור, מוביל המיזם.

בשיחה עם הרצות פתחה מיכל את דבריה בהתרגשות רבה מהכוחות ומההתמדה שמפגינות הנשים המשתתפות במיזם.

רעיית הנשיא הדגישה את חשיבות המודעות והשיתוף בנושא ואמרה: אין מילים לתאר את ההתרגשות לראות הבוקר את בית הנשיא נצבע בורוד, ומתמלא בנשים גיבורות ומופלאות ממיזם ״גמאני רצה״ – מיזם של קבוצות ריצה חברתיות-קהילתיות לנשים שמתמודדות או מחלימות מסרטן. מחמם את הלב לראות את הרוח הנפלאה והאחווה הנשית המשותפת, העלאת המודעות והעזרה לאחרות, תוך כדי המאבק האישי. הפעילות הגופנית בכלל והריצה בפרט תורמות באופן יוצא דופן להתמודדות עם המחלה הקשה. יישר כוח לכל העוסקות והעוסקים בהצלת החיים הזו. בהצלחה ורק בריאות!"

עמרי פדהצור, מייסד 'גמאני רצה': ״אני נרגש מאוד לסיים היום במשכן נשיאי ישראל את המסע של 'גמאני רצה' סביב כדור הארץ למען העלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד. המסע שלנו סחף אחריו את כל המדינה מנהריה ועד אילת, חיילים, אתלטים אולימפיים, נשים גברים בכל הגילאים, ילדי בית הספר בארץ ובחו"ל- כולם רצו וצברו קילומטרים למען העלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד ולמען בריאות הנשים."

קרדיט צילום: אלון מלמד
 

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023