נשיא המדינה אירח את טקס הענקת אותות סחר החוץ של מדינת ישראל לשנת 2020

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, א' אדר א', 2 בפברואר, את טקס הענקת אותות סחר החוץ של מדינת ישראל לשנת 2020 בבית הנשיא. בטקס, שנערך מדי שנה, הוענקו 8 אותות לשבח לחברות ישראליות שהצטיינו בפעילותן כחברות המייצאות לשווקים הבינלאומיים. בטקס השתתפו שרת הכלכלה והתעשייה אלופה (במיל') אורנה ברביבאי, נשיא התאחדות התעשיינים ד"ר רון תומר, נציגי החברות הזוכות ובכירי משרד הכלכלה ומכון הייצוא.

הנשיא פתח את דבריו ואמר ליצואנים: "כל ישראלי אמור להסיר את הכובע בפניכם, על שהשכלתם להוביל את פעילות הסחר הישראלית בשווקי העולם, למדרגה שטרם הכרנו, ודווקא בתקופה כל כך מאתגרת."

הנשיא פנה אל זוכי האותות ואמר: ״מכובדיי זוכי האותות, הפעילות שלכם, היא מודל והשראה: לחדשנות, ליזמות, לפעילות עסקית מושכלת ופורצת דרך, הצועדת שלובת זרוע עם פעילות חברתית וּתרומה לקהילה. בעיניי זוהי, כיום, ציונות במיטבה. על כל אלה נתונה הערכתנו העמוקה, לכם, לשותפים שלכם לדרך, לעובדיכם ולבני משפחותיכם. בשמי, ובשם אזרחי ישראל. תודה רבה לכם, והמשך עשייה פורה ומוצלח."

שרת הכלכלה והתעשייה אלופה במיל' אורנה ברביבאי הוסיפה: "הגדלת הייצוא היא אחד היעדים האסטרטגים של משרד הכלכלה והתעשייה בראשותי. שנת 2021, על אף אתגריה, הסתיימה כשנת שיא של כל הזמנים ביצוא. ליצוא חשיבות גדולה לכלכלה והוא מהווה קטר צמיחה של המשק ומקור מרכזי לתעסוקה ושגשוג כלכלי ולכן אני שמחה על הזכות להוקיר חברות ישראליות מצטיינות בתחומן, המגדילות יצוא ותעסוקה ותורמות לצמיחה הכלכלית והחברתית של ישראל. היצואנים הם חוד החנית של התעשייה והמגזר העסקי וחשיבותם באה לידי ביטוי ביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. נמשיך לפעול, יחד עם התעשייה לקידום היצוא הישראלי למען כלכלה צומחת התורמת לחוסנה של מדינת ישראל."

החברות הזוכות בתואר "יצואן מצטיין" בקטגורית "יצואן קטן": איתן מדיקל בע"מ ו-אקסטל בע"מ. החברות הזוכות בתואר "יצואן מצטיין" בקטגורית "יצואן בינוני": ראדא תעשיות אלקטרוניות בע"מ ו- פלרם פור יו בע"מ. החברות הזוכות בתואר "יצואן מצטיין" בקטגורית "יצואן גדול": קורנית דיגיטל בע"מ וקבוצת תמה. החברה הזוכה בתואר "יצואן מצטיין" בקטגוריה "ענף היהלומים": די.אן דיימונדס 2007 בע"מ. החברה הזוכה בתואר "אות היצוא" על יצוא בהיקף של מעל 150 מיליון דולר ותרומה מיוחדת ליצוא: פאדאגיס ישראל פרמצבטיקה בע"מ. 

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ