נשיא המדינה אירח את טקס יחידות המילואים המצטיינות לשנת תשפ"ג

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום שני, כ״ג בסיוון, 12 ביוני, את טקס יחידות המילואים המצטיינות לשנת תשפ"ג. עוד נשאו דברים שר הביטחון יואב גלנט, הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי וסא״ל במיל׳ יוסי בר חן מג״ד 8106.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: "מיכל ואני מאד שמחים ומתרגשים, לארח כאן את אחד האירועים הכי ישראליים שיש, אירוע שנותן לנו המון גאווה והמון תקווה, האירוע של של המילואימניקים, אגב יש פה גם הרבה מילואימניקיות. קודם כל צריך להגיד את מה שאמור להיות מובן מאליו גם אם לצערנו זה לא תמיד כך– המילה מילואימניק היא התמצית המעולה ביותר של החברה הישראלית.

השנה – במלאת 75 שנים לעצמאות ישראל, להקמת צבא ההגנה לישראל – אתם שבים ומזכירים לנו כי צה"ל, שנולד כצבאו של העם, הוא צבא שבא מן העם, מגן על העם, ובהקשר שלכם – המילואימניקים – גם חוזר אל העם, בכל פעם מחדש. החיבור הישראלי הייחודי – בין צבא לעם; חיבור שאתם הליבה שלו, הוא חיבור שמשקף את נשמת אפנו – את התלכיד הישראלי המגוון והמופלא.

הימים הללו לא פשוטים עבורנו כחברה. הקיטוב והמחלוקת תופסים מקום משמעותי כמעט בכל מרחב – משולחנות השבת ועד קבוצות הוואטסאפ החברתיות. בימים מאתגרים אלו – שבהם אויבינו לא שותקים, וקמים עלינו לכלותינו, כמו שראינו במבצע "מגן וחץ" – אתם מזכירים לנו שוב ושוב – יש לנו מדינה אחת ויש לנו צבא אחד שחייב להישאר מעל לכל מחלוקת פוליטית אל מול האיומים החיצוניים, הכללים במדינת ישראל ברורים משחר קיומנו: כאזרחים – למילואימניקים זכות מלאה לכל דעה ומחאה ככל האזרחים בדמוקרטיה בריאה. כחיילים במילואים לובשי מדים – סרבנות היא מחוץ לתחום. אסור לסכן את בטחון ישראל כי בנפשנו הדבר!

לסיכום פנה נשיא המדינה למשפחות אנשי המילואים: "אתם נושאים יחד במחויבות עצומה, מכילים כל קושי באהבה, חורקים  וחורקות שיניים תומכים ותומכות מרחוק, מעניקים את היכולת להתנתק מחיי השגרה ולהירתם שוב ושוב ושוב. אני מבקש להודות לכם מקרב לב על שותפות ארוכת שנים, תודה לכם  על היותכם העוגן היציב והאיתן של מערך המילואים – ותודה לכם על התמיכה הבלתי נלאית ובלתי פוסקת במדינתנו האהובה מדינת ישראל, שאן ברכה ותחזרו תמיד מהמילואים בשלום.״

שר הביטחון יואב גלנט: ״מי שמבקש למצוא את נקודת המפגש המדויקת שבין התופעה הכי ישראלית שיש לבין התופעה הכי ערכית שיש, הוא ימצא אותה ללא ספק, בשירות המילואים. כל מי שמכיר את צה"ל ואת אתגריו יודע כי אין תחליף לתרומה הייחודית, לניסיון הרב, לבגרות ולבשלות, שמביאים איתם אנשי המילואים. בכל מפגש עם אנשי המילואים בסיורים, בשטח, בחדרי התדריכים, בתרגילים ובפעילות המבצעית, כפי שקרה רבות רק בשבועות האחרונים, אני נתקל בפניה היפות של החברה, אלו שבוחרים לתת מעצמם יותר – למען החברה הישראלית.״

הרמטכ"ל רב-אלוף הרצי הלוי: "שירות המילואים הוא חלק בלתי נפרד מעוצמתו של צה"ל. התובנה הזו עוברת כחוט השני בין 75 השנים להקמתו של צה"ל ותמשיך להיות בסיס איתן גם בעתיד. השנה, נציין יובל שנים למלחמת יום הכיפורים. במלחמה ההיא הצטיינותם של יחידות המילואים בקרב הייתה למרכיב מרכזי במאמצי הבלימה ובהתקפת הנגד. היציאה מהבית אלי קרב אינה מובנת מאליה. אז כמו היום אנשי המילואים נדרשים בכל שנה לעזוב את שגרת חייהם, את עבודתם ואת משפחתם ולהתייצב. לא פשוט – אך הכרחי, אותה הקרבה היא זו אשר מבטיחה את קיומנו כאן. מדינת ישראל זקוקה לצה"ל חזק ומוכן לספק הגנה וביטחון. צה"ל צריך את יחידות המילואים שלו איכותיות ולפיכך לנו החובה לאמן, לצייד ולאפשר כשירות גבוהה. יש לנו אנשי מילואים מקצועיים ואיכותיים, הרואים באחריות הלאומית אחריות אישית ונכונים להתייצב תמיד לכל משימה."

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023