נשיא המדינה אירח את טקס מצטייני השירות הלאומי אזרחי לשנת תשפ"ג

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום שני, ט"ז בסיון, 5 ביוני, את טקס מצטייני השירות הלאומי אזרחי. עוד השתתפו בטקס מנכ"ל הרשות השירות לאומי-אזרחי ראובן פינסקי, המצטיינים ובני משפחותיהם, הנהלת השירות הלאומי-אזרחי ומנהלי העמותות העוסקות במתנדבים לשירות הלאומי.

השירות הלאומי בישראל פועל במגוון תחומים, לרבות מסגרות חינוכיות, רפואיות או פעילויות רווחה. כיום, מתנדבים במערך למעלה מ-18 אלף צעירים מכל קצותיה החברתיים והגיאוגרפיים של מדינת ישראל, בהם יהודים, ערבים, דתיים, חילונים, חרדים, נוער בסיכון ומתנדבים עם מוגבלויות.

נשיא המדינה פתח את דבריו בטקס ואמר: ״מיכל ואני שמחים מאד לארח אתכם כאן היום, במעמד שמעלה על נס את הטובים שבטובים, הטובות שבטובות: כאן אנחנו רואים את האור הגנוז בדור הצעיר המופלא שלנו, והכי חשוב – את חדוות הנתינה והמחויבות למדינה ולחברה – שאין דומה לה.

בסוף דבריו פנה הנשיא אל המצטיינות והמצטיינים ואמר: "הסתכלו טוב סביבכם, בהשראה, בתקווה, בלמידה, אתם משתפים את תפיסת השירות לכלל, את הישראליות במיטבה – של נתינה, של ערבות הדדית של מחויבות, של תיקון עולם. יחד עם כ-18,000 מתנדבות ומתנדבים בשירות הלאומי האזרחי, שמייצגים את כלל הגוונים של החברה הישראלית: מכל האמונות, העמדות, תפיסות העולם ואורחות החיים; עולים וותיקים, מכל הארץ – איזו עוצמה אדירה. אני מאחל לכולכם שתלכו מחיל אל חיל כי הצלחתכם היא הצלחת המדינה כולה, תודה רבה.״

ראובן פינסקי, מנכ"ל רשות השירות הלאומי אזרחי: "מצטייני שנת תשפ"ג מהווים פסיפס מרהיב של החברה הישראלית כולה. ציונות דתית וחילונית, חרדים וערבים, דרוזים ובדואים, כולם פועלים יום יום למען החברה הישראלית ולמען חיזוק חוסנה האזרחי של המדינה. אני מודה מקרב לב לנשיא המדינה מר יצחק הרצוג על אירוח המצטיינים בבית הנשיא, ויחד עם כלל אזרחי ישראל אני מצדיע למצטיינים וללמעלה מ 18,000 המתנדבים והמתנדבות של השירות הלאומי-אזרחי.

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק: "אתם המתנדבים שבוחרים כל יום מחדש להפוך את השירות שלכם למשמעותי ביותר הן עבורכם והן עבור אחרים, ולמרות גילכם הצעיר אתם, לעיתים גם למרות קשיים ואתגרים אישיים שלכם, אתם משמשים מקור של אור, תקווה, והערכה לסובבים אתכם – אתם ללא ספק ראויים לתואר "מצטיינים".

 

 
 
 

 
 

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ