נשיא המדינה אירח את יושב ראש בית הנבחרים של ארצות הברית קווין מקארת׳י ומשלחת חברי קונגרס

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח בבית הנשיא היום, יום שני, י' באייר, 1 במאי, את קווין מקארת'י, יו"ר בית הנבחרים של ארצות הברית המבקר בישראל כביקורו הראשון מחוץ לגבולות ארצות הברית, מאז כניסתו לתפקיד. יחד עמו הצטרפה משלחת דו-מפלגתית של 17 חברי קונגרס.

תחילה, קיימו השניים פגישה בארבע עיניים, ולאחר מכן קיימו פגישה מדינית מורחבת. הפגישה התקיימה בהשתתפות יועצי הנשיא, שגריר ישראל בארצות הברית מייק הרצוג ובהשתתפות 17 חברי קונגרס, ביניהם גם מנהיג הרוב הדמוקרטי לשעבר סטני הוייר, שהגיעו עם יו"ר בית הנבחרים במסגרת משלחת דו-מפלגתית.

בפגישתם, שהתקיימה באווירה חמה, דנו בשותפות החזקה בין ישראל לארצות הברית, ובדרכים להעמיק את שיתופי הפעולה השונים בין המדינות.

בפתח פגישתם אמר נשיא המדינה: ״ברוכים הבאים, נפלא לראות אתכם כאן בבית הנשיא. אנחנו רואים חשיבות רבה בביקור הבי-פרטיזני שלכם. אדוני היו"ר, כבוד לנו שאתה כאן איתנו. אנחנו רואים את כולכם כחברים גדולים שלנו. אנחנו גאים ושמחים לחגוג 75 שנה למדינה.

כיום אנחנו מדינה מדהימה, משגשגת, והקשר עם ארצות הברית זורם בעורקים שלנו. אמריקה היא בת ברית קרובה מאד שלנו. אנחנו נעים להשתלבות מלאה באזור כתוצאה מהסכמי אברהם, שהגיעו לאחר הסכמי שלום גם עם ירדן ומצרים. מצד שני יש אויב גדול שמאיים עלינו לא רחוק מכאן. חצי שעה מכל כיוון מכאן ישנה מדינת אויב, ואנחנו מאמינים שהברית עם אמריקה משמעותית." בהמשך הרחיב הנשיא על האיום האיראני, הסכמי אברהם ועל הויכוח הפנים ישראלי בנוגע לרפורמה המשפטית.

יו״ר בית הנבחרים קווין מקארת׳י הודה לנשיא על אירוחו החם ואמר: ״המשלחת שלנו היא בי-פרטיזנית ומטרתה להבהיר שאין קשר גדול ועמוק יותר מהקשר בין המדינות שלנו. אין עוד דמוקרטיה במזרח התיכון. יש רק שתי מדינות שהוקמו בשאיפה לחירות תוך הבטחה כי כולם שווים. לפעמים יש שכנים קשים, אבל הסכמי אברהם היו מאבני הדרך המשמעותיות ואנחנו רוצים לעזור ולהרחיב את זה. הגענו לרגל ציון יום העצמאות ה-75 למדינה, לא יכולנו לפספס זאת. פיתחתם מדינה מדהימה, בעיקר כשזה מגיע לטכנולוגיה."

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023