נשיא המדינה אירח את נציגי נבחרות ישראל באולימפיאדות בתחומי המדעים, פיסיקה, כימיה, מתמטיקה ומדעי המחשב

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום ראשון, ל' באב, 8 באוגוסט, את נציגי נבחרות ישראל שהשתתפו באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים בפיסיקה, כימיה, מתמטיקה ומדעי המחשב. הנבחרות זכו יחד ב-25 מדליות: 5 זהב, 12 כסף ו-8 ארד, ולדירוג מרשים של ישראל מול מדינות העולם.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס, בשיתוף האוניברסיטאות בישראל, מובילים במסגרת מיזם משותף את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות. באירוע השתתפו יו"ר מרכז מדעני העתיד ד"ר שמשון שושני, נציגי המרכז וחברי המשלחת, ביניהם: עדי ריבקין מחיפה שזכתה במדליית כסף במדעי המחשב, רעות גולדברג מחיפה חברה בנבחרת ישראל בפיזיקה, יערה שולמן מהרצליה חברה בנבחרת ישראל במתמטיקה ונטע איגר מקיבוץ טירת צבי שזכה במדלית ארד בכימיה.

רעות גולדברג סיפרה לנשיא על חוויתה במסגרת התחרויות ואמרה: ״בשבילי התחרות היא סיכום תקופה ותהליך ארוך שעברתי באולימפיאדה. איגור, המאמן שלנו זכרונו לברכה, היה אומר שנבחרת היא כמו מועדון. אף פעם באמת לא הבנתי מה זה אומר עד שסיימתי ובאתי להדריך. התחלתי להבין שלהיות במועדון זה היכולת לפגוש אנשים מהאוליפיאדה בגילאים וממקומות שונים, שיכולים לתאר לי תפקידים שאני יכולה לעשות בעתיד או להסביר על מידע שאני לא יודעת ולעזור לי בכל נושא. אז לא סיימתי את הדרך שלי באולימפיאדה- אני רק מתחילה אותה.״

"לבנו התרחב כשהמדליסטים שלנו חזרו מטוקיו. היום אני פוגש את המדליסטים שלנו באולימפיאדיות המדעים. זו גאווה ישראלית אמתית! בכוח ובמוח מדינת ישראל על המפה העולמית," פתח הנשיא בהתרגשות.

הנשיא פנה לנציגי נבחרות ישראל במדעים ואמר: "אתם מדעני העתיד שלנו. זוכי פרסי הנובל בעתיד, אנשי התוכנה והסייבר, הממציאים, ההיי-טקיסטים. אני בטוח שאתם תסבו לנו עוד הרבה מאוד גאווה, ותוציאו את שמנו למרחוק. עלינו לרתום את הכישורים, היצירתיות והיכולות הישראליוֹת למען קידום האנושות כולה."

הנשיא חתם את דבריו והדגיש את ההערכה הרבה שלו לחברי המשלחת: "אני בטוח שרוחב האופקים הזה מעשיר את עולמכם והופך אתכם לעוד יותר טובים במה שאתם עושים. אני שמח לראות כאן בנים וגם בנות, נערות ונערים. אתם ההוכחה שעם כוח רצון, כישרון והכשרה – אין גבול להישגים ולהצלחות."

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד״ר שמשון שושני הוסיף: "מרכז מדעני העתיד במיזם משותף עם משרד החינוך לקח על עצמו לבנות את הקטר- המנהיגות המדעית, כלכלית, חברתית, שתמשוך אחריה את הקרונות ותוביל את מדינת ישראל בעתיד להישגים יוצאי דופן בכל תחומי החיים. הישגי נבחרות ישראל במדעים באולימפיאדות הבינלאומיות מוכיחים שהכל אפשרי, אם מעמידים את התנאים המתאימים לכישרונות של התלמידות והתלמידים שלנו.״

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023