נשיא המדינה אירח את קבוצת הרכיבה המקצוענית "ישראל סטארט אפ ניישן"

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה אירח היום, יום ראשון, ג' בכסלו, 7 בנובמבר, את קבוצת הרכיבה המקצוענית "ישראל סטארט אפ ניישן" ואת בעליה סילבן אדאמס ורון בר און לקבלת פנים עם חזרתם ארצה לאחר כשנתיים היעדרות בשל נגיף הקורונה. רוכבי הקבוצה, ובראשם כריס פרום, זוכה ארבע פעמים ב"טור דה פראנס". הרוכבים הוצגו בפני הנשיא וסיפרו לו על העונה המוצלחת שסיימו לאחרונה שכללה 17 ניצחונות, כולל בכמה מהמרוצים הגדולים בעולם.

את פני ארבעים הרוכבים קיבל הנשיא כשעלו ברכיבה משערי הכניסה של בית הנשיא לאולם הגדול.

הנשיא בירך את רוכבי האופניים על חזרתם לישראל ואמר: "אני סומך עליכם שתהיו הנבחרת מספר אחת בעולם,״ הוא הוסיף: "אתם מייצגים את ישראל בבמה העולמית ברכיבה על אופניים, ספורט מדהים בעיניי, שדורש כישורים אישיים וחברתיים כאחד. כשהג'ירו ד'איטליה התקיים בישראל, המשפחה שלי עמדה בפינות רחוב ושלחה סרטונים זה לזה, וזה היה אירוע מדהים.״

סילבן אדמס, הבעלים המשותף של ישראל סטארט-אפ ניישן, ציין כי הקבוצה שואפת להיות בחמישייה המובילה בעולם בשנת 2022, ואמר: "זו הנבחרת הישראלית הראשונה בהיסטוריה, בכל ספורט שהוא, המשחקת בליגה הגבוהה ביותר בספורט שלה בסבב העולמי, כלומר הטור דה פראנס, ג'ירו ד'איטליה וכל המרוצים הגדולים. אנחנו מביאים אותם לכאן כדי להכיר להם את מולדתם, להבין מהי ישראל ולחוות אותה. אנחנו רואים עצמנו כשגרירים של האומה. המותג שלנו הוא ישראל ואנחנו נושאים את השם ישראל בכל מקום."

רוכב האופניים כריס פרום סיפר לנשיא על המחזור האחרון של הקבוצה בהרי יהודה ואמר: "אחת המטרות הגדולות שלנו היא באמת לעורר השראה בעם הישראלי ובמיוחד לרוכבי האופניים הצעירים או המקצועיים, הדור החדש. החזון שלנו מתממש ממש עכשיו."

גיא ניב, רוכב אופניים שהפך לישראלי הראשון שסיים את הטור דה פראנס: "אני גאה להיות חלק מנבחרת שהחלה לא מזמן, עם חזון של איש שאפתני שרצה להעמיד את ישראל על מפת הרכיבה העולמית. אני גאה להיות חלק מצוות שהפך לשגריר קטן של ישראל, שמציב אותה בזרקור בינלאומי שמראה את הצד היפה שלה. אני גאה להיות חלק מקבוצה שנותנת תקווה לספורטאים צעירים, לחלום בגדול. כשהייתי בן 13 חלמתי בגדול, חלמתי על הטור דה פראנס וביקשתי מההורים שלי לקחת אותי לראות את התחרות לבר המצווה שלי. 13 שנים מאוחר יותר הגשמתי את החלום שלי כישראלי הראשון שהתחרה בטור דה פראנס והגיע לשער הניצחון בשאנז אליזה."

הנשיא הוסיף ובירך את גיא ניב על ההישג ואמר: "אתה נותן לנו תחושת גאווה מדהימה, ואנו מאחלים לך הצלחה רבה."

לבסוף, בעלי הקבוצה העניקו לנשיא מתנה: חולצת אופניים חתומה על ידי כל חברי נבחרת ישראל סטארט-אפ ניישן.

7קבוצת (Israel Start-Up Nation (ISN הוקמה בשנת 2015 כנבחרת הרכיבה המקצועית הראשונה של ישראל (שנקראה אז Israel Cycling Academy). הקבוצה שמה לה למטרה לתת לספורטאים צעירים מישראל וממדינות אחרות את ההזדמנות לפתח את כישוריהם כרוכבים ולעשות את צעדיהם הראשונים בדרך לרכיבה מקצועית. בשנת 2021, ISN השיקה יוזמה בשם "מירוץ לשינוי", הנוגעת בנושאים כמו איכות הסביבה, בטיחות הרוכבים ופרויקטים חברתיים.

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023