נשיא המדינה אירח את "שיחת הרב זקס" לציון שנתיים לפטירת הרב הראשי לבריטניה לשעבר, זקס זצ"ל

קרדיט: חיים צח לע"מ
 

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום שלישי, י"ז באלול, 13 בספטמבר, את "שיחת הרב זקס" לזכרו של הרב הראשי של בריטניה לשעבר הרב יונתן זקס זצ"ל. במסגרת האירוע, הנשיא קיים שיחה פתוחה על מורשתו ועל עולם הערכים של הרב זקס עם ד"ר אריקה בראון, מנהלת מרכז זקס-הרנשטיין בישיבה יוניברסיטי שבניו יורק. עוד השתתפו משפחת זקס, כולל אלמנתו הרבנית ליידי איליין זקס, ונאמני קרן הרב.

לאחר פטירתו בטרם עת של הרב זקס בנובמבר 2020, הוחלט לקיים שיחה שנתית לזכרו. השיחה הראשונה התקיימה בשנה שעברה עם ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר.

״אני סמוך ובטוח כי מורשתו של הרב זקס תתעצם ותעבור מדור לדור. היא תשנה את הדיאלוג בעולם היהודי,״ אמר הנשיא והוסיף: ״ההשפעה האמיתית שהותירה בי מורשתו של הרב זקס היא קריאת כתבי פרשת השבוע שלו, המהווים מעיין עוצמתי של ידע, של מקוריות, של רעיונות, ומקור להבנת התכנים בתנ״ך, וכמובן ראי לתבונתו ונקודת מבטו של הרב זקס על האנושות.״

הנשיא התבקש לחלוק ממשאלותיו ותחזיותיו על ישראל במאה ה-21: "אני מאמין שעלינו להמשיך לשאוף גבוה, אך בשביל זה עלינו להשאר יחד וגם, להמשיך ולהתווכח. הרב זקס כתב שהיהדות אף מעודדת פולמוס וויכוחים. עלינו לחתור קדימה, וביחד. אם נשכיל לעשות כן – נגיע לפסגות הגבוהות ביותר עלי אדמות.״

במסגרת האירוע, אישי ציבור בולטים, ביניהם ראש הממשלה יאיר לפיד, ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט, נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, הרב הראשי לישראל לשעבר ישראל מאיר לאו, ויו"ר הסוכנות היהודית לשעבר נתן שרנסקי, סיפרו על השפעתו של זקס בברכות מצולמות ששלחו. אהוד בנאי ביצע את השירים "בלוז כנעני" ו"יוצא לאור" באולם בית הנשיא.

בנובמבר 2021, לציון שנה לפטירתו של הרב זקס, נשיא המדינה העניק את פרס מפעל החיים של קרן ג'נסיס, לאלמנת הרב הרבנית ליידי איליין בטקס בלונדון, שקיבלה את הפרס בשמו.

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023