נשיא המדינה אירח במשכנו את חניכי ומדריכי פרויקט "פותחים עתיד"

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום ראשון, י״א בחשוון, 17 באוקטובר, במשכנו את חניכי ומדריכי פרויקט "פותחים עתיד". פרויקט "פותחים עתיד" הוא תוכנית של הסוכנות היהודית, שמטרתה לסייע לילדים ומשפחות בסיכון בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל בפיתוח דימוי עצמי חיובי, להגיע להישגים בלימודים ולנהל חיים עצמאיים כבוגרים. עוד ישתתפו במפגש מנכ"לית פותחים עתיד רותי שיינפלד וסגן יו"ר קק"ל וסגן יו"ר הסוכנות לשעבר רני טרנין.

הנשיא פתח ובירך: "אני שמח לארח אתכם כאן, במשכן נשיאי ישראל, ואני מודה לכם שטרחתם להגיע לביתי- בין אם הגעתם משדרות הרחוקה או מרחבי ירושלים הקרובה- לאחר שהשתתפותכם בטקס השבעתי בכנסת לא התאפשרה. במובנים רבים המפגש הבלתי אמצעי הזה עדיף, כי ניתנת לנו הזדמנות אמיתית לשוחח פנים אל פנים. כיו"ר הסוכנות היהודית עקבתי מקרוב אחר העבודה הנפלאה של פותחים עתיד, המנהלים והצוותים בשטח וגם כיום מביתי החדש, אני ממשיך לעקוב ולעודד אתכם מרחוק."

יקיריי, אני מזמין אתכם ליהנות מהסיור החווייתי ברחבי המשכן, לשאול המון שאלות, להביט סביב. הבית הייחודי הזה גדוש בסיפורים, באומנות, בעשייה וברוח. הוא מזכיר לי מדי יום איזו דרך עברנו כעם וכחברה והוא משרה תקווה והשראה.

הנשיא המשיך ואמר: "ההשראה שלי היא דווקא אתם, צעירות וצעירים, שהעזתם, באמצעות פותחים עתיד ובעזרת הכוונה צמודה של הנאמנים לצידכם, לחלום על חיים יותר טובים. קיבלתם החלטה לנסות ולחלץ את עצמכם ממקום קשה ולשאוף לעלות, ביחד. המפגש איתכם עוצמתי, כיוון שהוא מוכיח שהכוח החזק עלי אדמות הוא כוח הרצון. אני יודע שיש תקופות מורכבות ושרבים מאיתנו כאן מתמודדים עם אתגרים כואבים. אך רציתי לפגוש אתכם כדי לומר לכם שאתם לא לבד. אנחנו איתכם, גאים בכם ויודעים שתכבשו כל פסגה. תודה על המתנה הנהדרת, שמרו על עצמכם ועל חבריכם ובהצלחה בכל אשר תפנו!"

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לעu0022מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023