נשיא המדינה אירח היום במשכנו את הרמטכ"ל היוצא רב-אלוף אביב כוכבי, ואת הרמטכ"ל הנכנס רב-אלוף הרצי הלוי

 

קרדיט צילום: חיים צח/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח בבית הנשיא היום, יום שני, כ"ג בטבת, 16 בינואר, את הרמטכ"ל היוצא רב-אלוף אביב כוכבי, ואת הרמטכ"ל הנכנס רב-אלוף הרצי הלוי, עם כניסתו של הלוי לתפקיד ראש המטה הכללי וצאתו של כוכבי לדרכו החדשה.

הרמטכ״לים התקבלו על ידי הנשיא משם המשיכו למפגש והרמת כוסית לרגל החילופים.

לאחר מכן לצד רעיותיהם אירחו הנשיא ורעייתו את המפקדים לארוחת צהריים חגיגית, שם העניק הנשיא לרמטכ״ל היוצא תשורה מיוחדת לרגל סיום תפקידו: ברכה לשלום המדינה שחוברה על ידי סבי, הרב הראשי אייזיק הלוי הרצוג זצ״ל.

הברכה היא סריקת המסמך המקורי ששמורה בארכיון המדינה, שעוצבה, יוצרה והודפסה בסטודיו ישראלי.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: ״זהו רגע מרגש ומשמח מאוד, שניים מטובי בניה של מדינת ישראל מתחלפים בתפקידם בפיקוד על צבא ההגנה לישראל.

צבא ההגנה לישראל- בלעדיו אין מדינת ישראל, אין חיים במדינת ישראל ואין יכולת להתפתח כעם וכמדינה. לכן זו הזדמנות גם להגיד תודה וגם לאחל בהצלחה.

קודם כל תודה לך, רב אלוף אביב כוכבי על עשרות שנים של שירות למען העם והמדינה ועל הבטחת ביטחוננו בכל-כך הרבה מעגלים של פעילות בתרומתך העצומה לצבא ההגנה לישראל.

זו הזדמנות לאחל גם לך בהצלחה מכל הלב, רב אלוף הרצי הלוי. אתה מגיע לתפקיד עם ניסיון עצום ועם כישורים רבים. אני מאחל לך הצלחה מכל הלב. הצלחתך והצלחת צה״ל היא הצלחתה של מדינת ישראל.

אני מודה לך רב אלוף אביב כוכבי היקר, שהכנסת את ערך הממלכתיות כאחד מערכי היסוד של צה״ל. ואני שמח ומודה לך רב אלוף הרצי הלוי על כך שאמרת והדגשת שצה״ל חייב להיות מחוץ לכל מערכת פוליטית.

צה״ל- הוא מחוץ לויכוח הפוליטי! צה״ל הוא חיוני למדינת ישראל, צה״ל הוא הבסיס לבטחון ישראל.

זו הזדמנות לומר על משפחות משרתי הקבע, וזו הזדמנות גם לומר משהו בזכות משרתי הקבע, וכמובן גם החיילים בסדיר ובמילואים – הם אלו שנושאים בנטל, יום יום שעה שעה ומישהו צריך לבוא ולומר להם תודה, וגם לגבות אותם בחיי היום יום. התחרות בשוק ובחוץ היא גדולה מאוד ואנחנו רוצים את הטובים ביותר לצבא ההגנה לישראל כדי שימשיכו לשאת בנטל. האתגרים העצומים בפנינו כאומה מבחינה בטחונית- הם אתגרים עצומים, מקרוב ומרחוק.

זאת הזדמנות לבוא ולהזכיר לציבור כולו שמעבר לכל ויכוח שבתוכנו בסוף יש לנו אויבים שמבקשים את רעתנו ועלינו להיות נכונים ומוכנים לכל עימות ולכל אתגר בכל מקום ובכל עת. תודה רבה לכולכם ובהצלחה רבה!״

 

קרדיט צילום: דובר צה"ל

 

קרדיט צילום: חיים צח/לע"מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023