נשיא המדינה אירח עם שרת העלייה והקליטה פנינה-תמנו שטה את טקס פרסי שרת העלייה והקליטה לעולים אשר תרמו תרומה משמעותית לחברה ולמדינה

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

כחלק משבוע העלייה נשיא המדינה יצחק הרצוג ערך היום, יום ראשון, ג' בחשון, 10 באוקטובר, יחד עם שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה טקס הענקת פרסי שרת העלייה והקליטה לעולים אשר תרמו תרומה משמעותית לחברה ולמדינה בבית הנשיא. השנה חולקו 5 פרסים מתחומים שונים: חברה וקהילה, רפואה, הסיעוד והטיפול, אומנות, מדע והנדסה וספורט. עוד השתתפו בטקס יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית יעקב חגואל, ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי ויו"ר וועדת השיפוט אפרים הלוי ומנכ"ל וממייסדי ארגון נפש בנפש הרב יהושע פס.

בדבריו הנשיא התייחס לגלי העלייה השונים ואמר: "מדינת ישראל נדמית לפעמים כמו תל ארכאולוגי, עשוי שכבות שכבות של גלי עלייה: מהעליות הראשונות דרך מבצעי ההעפלה לארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי ועד גלי העלייה למדינת ישראל מכל קצווי תבל. כל שכבת עליה בנויה על חברתה, כל שכבת עליה מוסיפה גובה ועושר לקודמתה. השכבה האחרונה שבהן, היא העלייה המרשימה, יש שיגידו המדהימה, של עשרות אלפים בעיצומה של תקופת הקורונה."

הנשיא דיבר על האומץ הרב הנדרש והאתגרים הניצבים בפני אדם העושה עליה ואמר: "הריחוק החברתי הקשה, קשיי התעופה והניידות, הבידוד, השפה והתרבות, כל אלה העמידו קשיים עצומים, ובכל זאת באתם בהמוניכם, ואני, ואנחנו, כל כך גאים בכם על כך."

בסוף דבריו פנה הנשיא לזוכי הפרס ולשרה ואמר: "תענוג אמיתי לארח אתכם כאן במשכן הזה, ועל כן אני רוצה בראש ובראשונה להודות לחברתי היקרה השרה פנינה תמנו שטה על היוזמה החשובה והמבורכת, ועל הנהגת המשרד והובלתו לפסגות חדשות. פנינה יקירתי, הרי מי כמוך יודע מהי עלייה פורצת דרך. סיפורך האישי הוא מופת לכולנו, מופת של נחישות, ציונות, שליחות ואהבת העם, הארץ והמדינה. ואתם הזוכים והזוכות, שעל אף חבלי העלייה הקשים העפלתם ועליתם עוד קומה שלמה אל ראש החברה כאן בארץ. בהצטיינות, במסירות, בחדשנות ובתעוזה. היום אנחנו מבקשים לומר לכם- מדינת ישראל זכתה בכם. כולנו זכינו בכם. כמה טוב שבאתם הביתה. כמה טוב שהפכתם את הבית הזה ליפה עוד יותר. מאוחר מדי לברך אתכם בברכת "עלו והצליחו", כי כבר עליתם והצלחתם, אז רק אאחל שתוסיפו לראות ברכה בעמלכם, ונתברך בכם כולנו."

שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה הוסיפה: "אני מברכת את העולים והעולות פורצי הדרך שנבחרו על ידי הוועדה לזכות בפרס השנה. זו כבר השנה השנייה, בה אנו מקיימים בשיתוף בית הנשיא את אירוע הענקת הפרסים לעולים ולעולות שתרמו תרומה משמעותית לחברה הישראלית ולמדינה, אירוע שהופך למסורת. זוכי וזוכות הפרס השנה, כל אחד בתחומו מעוררי השראה ומהווים הוכחה לתרומה החשובה של העלייה לישראל לצמיחה וההצלחה של המדינה בכל התחומים."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023