נשיא המדינה ביקר בבית הספר ״שיא״ על שמה של אורה הרצוג ז״ל

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

נשיא המדינה ביקר בבית הספר ״שיא״ על שמה של אורה הרצוג ז״ל

נשיא המדינה יצחק הרצוג ערך היום, יום שלישי, י׳ בטבת, 3 בינואר, ביקור בבית הספר ״שיא״ בראש-העין הקרוי על שמה של אמו אורה הרצוג ז״ל במלאות שנה לפטירתה.

עם הגעתו קיבלו את הנשיא תלמידי כיתה א׳ מנופפים בדגלי מדינת ישראל ולאחר מכן הסיר יחד עם משפחתו את הלוט מעל ציון שמה של אורה הרצוג ז״ל.

במסגרת הביקור נפגשו הנשיא ומשפחתו עם ראש העיר שלום בן משה, מנהלת בית הספר אינה גולדמן והנהלת בית ספר. הנשיא ומשפחתו שיתפו כי המעמד מרגש אותם מאוד וכי אמם אורה ז״ל האמינה בחינוך ולכן אין דרך טובה יותר להנציח את מורשתה.

לאחר מכן נפגש הנשיא עם תלמידי כיתות ב׳-ג׳. הנשיא פנה אל התלמידים ואמר: "אנחנו מתרגשים מכך שאמא שלנו מונצחת בבית הספר היפהפה, המקסים והמרגש הזה! אמא שלנו הנחילה לנו ערכים מוספים, אנחנו  משפחה שרואה שליחות בשירות העם והמדינה בכל מיני צורות, גם במקומות המגורים שלנו וגם בתפקידים השונים שאנחנו עושים בעיקר במדינה, בקהילות וגם בעם היהודי.״

הנשיא הוסיף ואמר: ״אמא שלנו אהבה הרבה מקומות בעולם, אבל הכי הרבה- היא אהבה את ארץ ישראל. אנחנו כל-כך שמחים וגאים שבית הספר נושא את שמה ואת מורשתה. אנחנו בטוחים שאתם תישאו את הרוח המיוחדת של אמא שלנו אתכם לאורך השנים. בהצלחה לכם, תודה רבה על הכבוד הזה!"

לאחר מכן נטע הנשיא יחד עם משפחתו עץ אלון בגינת הלימודית לזכרה של אמו, אורה הרצוג ז״ל. ובסיום הביקור חשפו את שם הרחוב הסמוך, על שם הנשיא השישי, חיים הרצוג ז״ל.

ראש עיריית ראש העין, שלום בן משה: ״זכות גדולה וכבוד גדול לעירנו לארח את כבוד הנשיא ובני משפחתו בבית ספר על שם אימו, אורה הרצוג ז"ל, שהקדישה את חייה לשמירה על יופייה וסביבתה של הארץ. אורה הקדימה את זמנה, המציאה את הקיימות והייתה 'הירוקה הראשונה' והחלוצה בתחום הדאגה לאקלים. אני מברך את כבוד הנשיא שימשיך לפעול למען אזרחי מדינת ישראל, בחכמה, בתבונה, בנחישות וברגישות.״

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023