נשיא המדינה ביקר ביישוב בית אל

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ערך היום, יום רביעי, 7 ביוני י"ח בסיון, סיור בישוב בית אל. את סיורו החל הנשיא בישיבת בית אל, שם נפגש עם רב הישיבה, זלמן ברוך מלמד ועם ראש המועצה שי אלון.

לאחר מכן, המשיך לאתר ׳חלום יעקב׳, בו קיבלו את פניו ילדי היישוב. משם, המשיך לשכונת "רמת בית-אל" בה חנכו הנשיא וראש המועצה את השכונה החדשה ונטעו עץ זית.

בהמשך, נפגש הנשיא עם ארגון נח"ל, ובירך אותם ואת המדריכים שלהם, על פועלם וזכה לקבל מהילדים תשואות וקרא: ״יש לכם אנרגיות, אתם שרים ומארחים אותי מדהים.״ לאחר מכן, נפגש עם בנות אולפנת "רעיה" ואולפנת ״בית אל״ עימם קיים שיחה פתוחה.

הנשיא פנה אל התלמידות ואמר: ״אני פוגש את הדור הצעיר הישראלי, החברה פה מאוד מגוונת ומעניינת. עם רקעים שונים- עם אמונות, תפיסות, דתות ואורחות חיים שונים. אני חושב שזה מקום נהדר המעניק לכם ארגז לימודים נהדר ואני מאחל לכן בהצלחה.״ בתום הסיור, קבע מזוזה בכניסה ללשכתו החדשה של ראש המועצה בנוכחות ותיקי היישוב וחנכו בטקס חגיגי משכן חדש למועצה.

נשיא המדינה אמר בתום ביקורו: ״היה לי יום נהדר כאן. באווירה, עם האנשים, והייתי אפילו אומר בתפיסה האמונית והדתית. עברתי את כל הגילאים- מהילדים והנוער והתלמידות והתלמידים בשיחות עומק עד המבוגרים, ותיקי היישוב והיה מאוד משמח ומרשים להיות כאן.

אני מאחל לכולנו שמכאן ומכל מקום בארץ, נאמר שלום שלום לקרוב ולרחוק ונושיט יד אחד לרעהו ואחת לרעותה. נציג, ונדבר ונוריד את המתחים ונאחד את העם תחת החופה הגדולה שנקראת עם ישראל, והזכויות הגדולות שיש לו. שנבין שהדרך היחידה שלנו כעם היא לדבר, להתפשר, ולהגיע להבנות עמוקות כי יש לנו אתגרים מאוד גדולים שניצבים לפנינו מדור לדור. צו האחדות הוא צו השעה. תודה רבה לכם על הזכות הגדולה, שאו ברכה ותדעו רק בשורות טובות.״

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון ברך את הנשיא הרצוג בחום: ״מודה לך שזיכית את תושבי בית אל בביקור חם ומרגש כל כך. זכינו היום ב"ה לחנוך לראשונה מזה 45 שנים את בניין קבע למועצה שלפני הכל מסמל את הריבונות  והקביעות שלנו כאן בבירת בנימין ולתקוע יתדות נוספות במקום ההיסטורי בן אלפי השנים רווי סיפורי הקרבות, אנשים וממלכות. זהו סיפורנו, סיפורו של כל עם ישראל. תנופת הבנייה בשנים האחרונות מסמלת את שגשוגה של בית אל, את כל השפע הגשמי וההתפתחות הנובעים מתוך תורה וגמילות חסדים".

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023