נשיא המדינה ביקר במועצה המקומית קדימה-צורן לציון חגיגות ה-20 לאיחודן

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום, יום שלישי, י״ב בכסלו, 6 בדצמבר במועצה המקומית קדימה-צורן. במהלך הסיור, ביקר הנשיא בליווי ראש המועצה קרן גרין בחטיבת הביניים "הרצוג" בצורן על שם חיים הרצוג ז״ל, שם נחנך קיר זיכרון לזכרם של הוריו, אורה וחיים הרצוג ז"ל. לאחר מכן, שוחח הנשיא עם עם כ-180 בני נוער מהמועצה.

״אתם הדור הבא של המנהיגות והמנהיגים בישראל, ישנו ביטוי מוכר וידוע: ״דור לדור יביע עומר,״ במהלך השיח דנו הנשיא והתלמידים בנושאים שונים, ביניהם תרבות הויכוח במדינה: ״אנחנו נמצאים בעידן של ויכוחים גדולים, עלינו לזכור שמשחר ההיסטוריה התמודדנו עם תרבות הויכוח. בתוך הויכוחים הללו יש לנו חובה לנהל את אופיו של הויכוח ואפילו לאהוב אותו, זהו דבר בריא אשר מצמיח יכולות ועניין. בד בבד חשוב לנהל את הויכוח בכבוד ובהוגנות, עלינו לתת כבוד לאחר ולאחרת. אנחנו חברה שהיא פסיפס גדול המכיל אמונות שונות, דעות שונות, מקורות שונים ועליות שונות. יש כאן מגוון מבורך של דתות, תפיסות עולם ואורחות חיים. ובכל זאת בתוך כל הגיוון הנהדר הזה, הויכוח נתפס בעיניי כיתרון. הוא מעניק לנו את היכולת לחשוב מחוץ לקופסא, להבין שיש עולמות תוכן שונים בחיים, ולהכיר את האחר והאחרת ולדעת לכבדם. לא בהכרח להסכים, אך תמיד לכבד.״

בהמשך, ערכו הנשיא ורעייתו מפגש עם מועדון "השווים", פרויקט של המועצה המשלב מבוגרים עם צרכים מיוחדים. הנשיא ורעייתו האזינו לשירים אשר נכתבו והולחנו על ידי חברות המועדון.

לקראת תום הביקור, נפגשו עם מועדון הגמלאים "ותיקים ונהנים", בו במעמד נשיא המדינה נחשף את הלוגו החדש ליישוב המאוחד.

ראש המועצה המקומית קדימה- צורן, קרן גרין: ״כבוד גדול ליישוב שלנו, קדימה צורן, לארח את נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל. אני גאה בכך שמעתה חטיבת הביניים תיקרא על שם הוריו של הנשיא אורה וחיים הרצוג על פועלם ותרומתם רבת השנים למען עם ישראל. קדימה צורן הוא יישוב קהילתי, המחבר בין כלל האוכלוסיות בחברה הישראלית".

קרדיט צילום: חיים צח לעמ
 

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023