נשיא המדינה ביקר במערכת החינוך בעיר אלעד לרגל פתיחת חודש אלול ותחילת שנת הלימודים והעניק מתנה לתלמיד נהוראי גול שאביו נרצח בפיגוע בעיר

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום, יום רביעי, ד' באלול, 31 באוגוסט, במערכת החינוך החרדית לרגל פתיחת שנת הלימודים בעיר אלעד. הנשיא ביקר את תלמידי כיתה א' במוסדות החינוך החרדיים. את הביקור ליווה ראש העיר אלעד, ישראל פרוש.

הנשיא התחיל את ביקורו בתלמוד תורה ״דעת יוסף״, ומשם המשיך לביקור אצל תלמידי תלמוד התורה ״שטפנשט״ כששיאו של הביקור בישיבת ״תורה בתפארתה״. את הביקור בעיר חתם הנשיא במפגש עם חברי המועצה ומנהלי האגפים בעירייה.

את הנשיא קיבלו בתלמוד התורה 'דעת יוסף׳, ילדי כיתות ג׳ וד׳ בשירה עם השיר ״אם בני אדם היו מרגישים את מתיקות וערבות התורה״. ולאחר מכן קיים הנשיא שיח עם תלמידי כיתה ח׳ על לימוד הגמרא. אחד מהתלמידים שהשתתפו במפגש הוא נהוראי גול, בנו של בועז גול הי"ד, מנרצחי פיגוע הטרור שאירע באלעד בחודש מאי האחרון. בסיום השיח העניק הנשיא לנהוראי ספר תהילים לכבוד חגיגות בר המצווה שלו.

הנשיא המשיך את ביקורו בתלמוד התורה ׳שטפנשט׳. את הנשיא קיבלו תלמידי כיתות ג׳ וד׳ בשירת ״ברוך הבא בשם ה׳ אורך ימים ושנות חיים יוסיפו לך.״ לאחר מכן השתתף הנשיא בשיעור של תלמידי כיתה א׳ ובירך אותם לרגל פתיחת שנת הלימודים. לאחר שיח עם התלמידים הם שרו יחד בהתרגשות את שיר הרוממות של חודש אלול המציין את השיבה ללימוד התורה: ״אחת שאלתי..שבתי בבית ה' כל ימי חיי״.

לאחר מכן הגיע הנשיא לביקור בהיכל ישיבת ׳תורה בתפארתה׳ המונה כאלף תלמידים מהארץ ומחוצה לה. בהיכל הישיבה ההומה הצטרף הנשיא ללימוד 'חברותא' במסכת בבא מציעא בסוגיות פרק שניים אחוזין, לאחר מכן נועד הנשיא עם ראש הישיבה הגאון רבי יעקב סטפנסקי שליט"א והמנהל הרוחני הרב נח פלאי, צוות הרבנים ומנהל הישיבה הרב יעקב וירז'בינסקי. נשיא המדינה קיים שיח ארוך ואישי עם ראשי הישיבה ושם ציין את התרשמותו העזה משקידת התורה ועמל עיונה, ערכי נצח של העם היהודי שרוחם הגדולה עיצבה את נתיב חייו.

בתום הביקורים נפגש הנשיא עם חברי מועצת העיר אלעד ומנהלי האגפים בעירייה ואמר: ״אני מאוד אוהב את אלעד, היא הולכת ומתפתחת בצורה יפיפיה. התמונה הגדולה שבאה מבחוץ שזו עיר מתקדמת, נעה קדימה. כל כך הרחיב את ליבי לפקוד היום את תלמודי התורה בתחילת חודש אלול, לראות את הילדים במוסדות ואת המורים. לבקר בהיכל הישיבה ולראות את רוח התורה ועמל שקידתה. תענוג גדול. אני רוצה שיהיו גאים ביישוב שלכם ובהישגים הגדולים שלו, בהתפתחות המרשימה שלו. אני מאחל שנת לימודים פוריה ומוצלחת, חודש סליחות ורחמים שיביאו סליחות ורחמים ותענה על תפילותינו לטובה, שנזכה לראות השנה הבאה לטובה, עם חן חסד רחמים שמחה ושלום.״

ראש העיר אלעד, הרב ישראל פרוש: ״נשיא המדינה מר יצחק הרצוג כיבד אותנו בבחירתו לפתוח את שנת הלימודים במוסדות התורה באלעד. יש בכך הצהרה חשובה על ההכרה בחשיבות התלמידים בכל המוסדות, גם החרדיים והתורניים. הנשיא ליווה ותמך באלעד גם בתפקידיו הקודמים, ואנו מכירים לו על כך טובה. הנשיא בכל תפקידיו גילה לב רחב מאוד, למצוקת משפחות, לרווחת התושבים ותמיד נפעמנו מכך. ראינו היום גם את אהדתו של הנשיא ללומדי התורה, ואת ההיכרות הבלתי אמצעית שלו עם אורח החיים החרדי. אנחנו מאחלים לכל אלפי התלמידים בעיר שנת לימודים מוצלחת ופורה.״

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
 

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023