נשיא המדינה ביקר בעיר באר שבע

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

בביקורו שלווה על ידי ראש העיר, הגיע הנשיא לפארק ההיי-טק גב-ים, נפגש עם חברת סיראג' טכנולוגיות וסייר במערך הסייבר הלאומי

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום, יום רביעי, ד' בטבת, 28 בדצמבר, בעיר באר שבע. בפתח ביקורו התקבל בבניין העירייה, שם קיבל סקירה מראש העיר רוביק דנילוביץ׳ והמנכ״לית אבישג אבטובי.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: "באנו הבוקר לבקר בבאר שבע, עיר שאנחנו אוהבים מאוד וקשורים אליה בכל נימי נפשנו, היא בעצם עיר העתיד של מדינת ישראל. בן גוריון לא בכדי אמר שבנגב יבחן העם ותבחן מדינת ישראל, ואכן יש כיום בעיר כרבע מיליון תושבים, היא עיר מדהימה. אני מגיע לכאן כדי לחזק אותך אדוני ראש העירייה, גם במאמצים העצומים שלך לראות למרחוק ולכונן פה כמה פרויקטים שהם עוגנים לעתיד מדינת ישראל. כל אלו יהפכו את הנגב למקום שמתפתח באופן מואץ ויעזרו לעתיד של מדינת ישראל."

הנשיא התייחס לאסון שאירע הבוקר בבית החולים סורוקה ואמר: ״אנחנו כואבים מכאן את האירוע הטראגי שאירע הבוקר בסורוקה, מרכז רפואי שמפגין מצויינות מדי יום, בשגרה ובחירום. אני בטוח שהנושא יתוחקר ואני שולח תנחומים למשפחתו של ההרוג.״

הנשיא המשיך את ביקורו בפארק ההיי-טק גב-ים שם נפגש עם יזמות ויזמים חברתיים ומתנדבים בגילים שונים ממגוון תחומי עשייה. שם פנה אל הנוכחים: ״הגיוון פה הוא מאוד מרגש והרוח המיוחדת של עשיה, של חירות, חופש ומימוש החלומות היא עצומה. הלוואי שיכלתי לשים פה מצלמה כדי שכל העולם יראה את היופי של החברה הישראלית, ויבין שזה אזור בו הרוחות שמנסות להדיר קבוצה כזאת או אחרת פשוט לא הצליחו."

לאחר מכן נפגש עם חברת סיראג' טכנולוגיות, הפועלת לקידום היי-טק בחברה הבדואית, שוחח עם עובדות ועובדי החברה ואמר: "אנחנו שמחים מאוד לבקר בסיראג', כי זה לא רק מקום עבודה ולא רק עסק. זהו מקום שמחולל שינוי ושינוי מדבר אל ליבנו. אנחנו מאמינים בשינוי הזה וגאים בכם מאוד, מאחלים לכם הצלחה בכל המשימות ובהצלחה בהבאת השינוי המיוחד בנגב שהוא כל-כך חשוב משום שאנחנו נועדנו לחיות ביחד.”

הנשיא חתם את ביקורו בבאר שבע בסיור במערך הסייבר הלאומי. בתחילת הביקור קיבל סקירה מפי ראש מערך הסייבר הלאומי גבי פורטנוי ולאחר מכן ביקר בחדר המבצעים.

רוביק דנילוביץ, ראש העיר באר שבע: ״שמחנו לארח הבוקר את כבוד נשיא המדינה ורעייתו בבאר שבע. אני רואה בהם שותפים אמיתיים לחזון שלנו להפיכת באר שבע לאזור הביקוש הבא של מדינת ישראל. באר שבע ונגב חזקים – מדינת ישראל חזקה! שמחנו להציג לנשיא ורעייתו את תנופת הפיתוח של העיר, את העוגנים הטכנולוגיים ואת הקהילות המופלאות הפועלות בבאר שבע והופכות אותה למיוחדת.״

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023