נשיא המדינה ביקר בעיר צפת

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום, יום שני, י"א באדר ב', 14 במרץ, בעיר צפת. במהלך הביקור השתתף הנשיא בטקס חנוכת רחוב על שם סבו, הרב יצחק אייזק הלוי הרצוג ז״ל, בנוכחות ראש העיר צפת יהושע אוחנה וכ-40 תלמידי כיתות א'-ב' הלומדים בבית הספר ״בירב״ שבצפת. 

הנשיא אמר במעמד חנוכת הרחוב: ״היה לי סבא ענק שאת שמו אני נושא, נולדתי אחרי פטירתו. למעלה מ-25 שנים הוא כיהן פה בקודש בארץ ישראל, בתפקידים מגוונים ושונים. הוא היה אדם שאם אתמצת אותו לכדי משפט אחד, זה ״תורה עם דרך ארץ״, כבוד לזולת, כבוד לאחר, יהדות מתונה ומסבירת פנים ויהדות שגאה ומאמינה בזכותו של עם ישראל וארץ ישראל״.

״לדעתי הוא היה מתרגש מאוד היום. אולי בגנזי מרום הוא ואבי מתרגשים כיוון ששניהם אהבו את צפת מאוד.״

לאחר מכן, הנשיא ביקר באולפנת אמי"ת צפת, בה התקבל לקול תרועות שופר והתכבד לברך על חלה מתוצרת מקומית, כחלק ממנהג המקום. בהמשך, פגש הנשיא את תלמידי כיתות ה׳ ו-ו' בבית הספר שהציגו פיתוחי טכנולוגיה ורובוטיקה שפיתחו, כמו גם עם חברי נבחרת השחמט. הנשיא שוחח עם תלמיד העיר שממוצא רוסי ואוקראיני. התלמיד הצעיר הציג בפני הנשיא שני רובוטים שהרכיב בעצמו, המנופפים לשלום עם דגלי אוקראינה ורוסיה בתקווה לשלום עולמי.

בסיום, המשיך הנשיא למפגש עם חברי מועצת העיר ונוער העיר שהציג בפניו את פועלו הרחב בתחומים שונים. 

נשיא המדינה פנה לנציגי נוער צפת שנכחו במפגש ואמר: ״אתם נותנים תקווה עצומה. אתם אולי עוד לא מבינים את זה כי אתם עוד צעירים, אבל אתם נוטעים בנו תקווה. אנחנו יודעים שיש על מי לסמוך בדורות הבאים. מצפת תצא תורה, מצפת תבוא הבשורה. אומרים שיש בצפת אור גנוז אבל על אחת כמה וכמה בדור הזה.״

 

קרדיט: עמוס בן גרשום, לע"מ