נשיא המדינה הדליק נר רביעי של חנוכה בבית הכנסת ליוצאי מרוקו על שם הרב הרצוג זצ״ל

 

קרדיט: עמוס בן גרשום לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג הדליק היום, יום רביעי, כ"ז בכסלו, 21 בדצמבר, נר רביעי של חנוכה בבית הכנסת ליוצאי מרוקו על שם הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ״ל בנוכחות חברי וילדי קהילת בית הכנסת והתפלל עימם תפילת מנחה ותפילת ערבית.

לאחר הדלקת נרות החנוכה, נשיא המדינה הצטרף לתפילת ערבית יחד עם מתפללי בית הכנסת.

הנשיא אמר: "הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל, הרב הראשון לארץ ישראל, שהיה גם הרב הראשי של יפו, שאל מדוע אנחנו אומרים בהדלקת נרות "להדליק נר" של חנוכה? למה לא נרות? הוא מסכם ואומר "נר" כי בסופו של דבר, לכולנו ברור שאנחנו נר אחד. מאוחד. ביחד. כך צריך להסתכל על הנוף הזה של החנוכיה הדולקת: זה נר אחד, זו עוצמה אחת, לא עוצמה של בודדים, אלא של כולנו ביחד. אני מאחל לכולנו הצלחה בכל, בריאות טובה, שלווה, וביטחון, שגשוג כלכלי, וכמובן קצת יותר אחדות וקצת פחות התכתשויות פנימיות."

אברהם גואטה, גבאי בית הכנסת הוסיף: ״חנוכה שמח! בשעה קדושה ומרוממת זו, ברגשות חמים של אהבה, אחווה, שלום ורעות, אנו שמחים ונרגשים כולנו, רבנים, מתפללים, ותושבים לארח ולקדם בברכה את פני ידידנו היקר, כבוד נשיא מדינת ישראל, מר יצחק הרצוג הי״ו.

אנחנו מעריכים מאוד את הקשר המיוחד והחם שנקשר ונשמר בין כבוד הנשיא, השכונה ובית הכנסת. קשר שילך ויתהדק בעתיד.״

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023