נשיא המדינה היה אורח הכבוד בקבלת פנים שנערכה לרגל כניסתו לתפקיד בבסיס הקריה

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה:

״אנו נמצאים בנקודת זמן קריטית מבחינת האיומים על מדינת ישראל. אני למד שהאיומים הולכים ומתעצמים ברוב הממדים אבל בעיקר באיכות ובדיוק. האחריות הכבדה להבטחת עליונותה הביטחונית והאסטרטגית של מדינת ישראל מוטלת בעיקר על צה"ל״

"שיתוף הפעולה עם צה״ל והתמיכה בו, גם ברמה הפנים מדינתית וגם בזירה הבינלאומית, חשובים לי מאד בסדר היום שלי. אני בא מתוך צה״ל, המשפחה שלי באה מתוך צה״ל, ואני מאמין בצה״ל כצבא העם"

נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר היום, יום שני, א' באלול, 9 באוגוסט, אורח הכבוד בקבלת פנים שנערכה לרגל כניסתו לתפקיד במחנה רבין בקריה.

במהלך הביקור קיבל את פני הנשיא משמר הכבוד הצה"לי בשילוב תזמורת צה"ל. לאחר מכן עלו הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ונשיא המדינה לישיבה חגיגית עם פורום המטה הכללי אשר במהלכה העניק הפורום לנשיא את אות המערכה של רצועת הביטחון.

בהתאם להחלטה שהתקבלה במרץ האחרון, מוענק אות המערכה כהוקרה לחיילים, עובדי צה"ל ואנשי צד"ל ששירתו בצה״ל בתקופה שבין 1982 ועד 2000, ביחידות שפעלו בגזרת לבנון או פעלו לתמיכה במאמץ הלחימה באופן ישיר.

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

הנשיא פתח את דבריו בישיבה עם פורום המטה הכללי ואמר: "אנו נמצאים בנקודת זמן קריטית מבחינת האיומים על מדינת ישראל. אני למד שהאיומים הולכים ומתעצמים ברוב הממדים אבל בעיקר באיכות ובדיוק. האחריות הכבדה להבטחת עליונותה הביטחונית והאסטרטגית של מדינת ישראל מוטלת בעיקר על צה"ל. אני מאוד מכבד ומוקיר אתכם, כל חברי המטה הכללי וכמובן הלוחמות, הלוחמים והמפקדים בשטח."

עוד ציין הנשיא: " שיתוף הפעולה עם צה״ל והתמיכה בו, גם ברמה הפנים מדינתית וגם בזירה הבינלאומית, חשובים לי מאד בסדר היום שלי. אני בא מתוך צה״ל, המשפחה שלי באה מתוך צה״ל, ואני מאמין בצה״ל כצבא העם," עוד הוסיף הנשיא והדגיש שבית הנשיא ימשיך לשמור על קשר הדוק עם צה"ל כצבא העם וכבסיס מרכזי של ממלכתיות ואמר: "בית הנשיא מאמין בצה״ל וייתן גיבוי לצה״ל כדי שיצליח במשימות שהוגדרו לו, משימות שהם הבטחת ביטחונה של מדינת ישראל."

בסוף דבריו הודה הנשיא לפורום מטכ"ל על שירותם המשמעותי והחשוב למדינה.

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: ״הנשיא, זו זכות גדולה לקבל אותך בביקורך הראשון כנשיא המדינה בצה״ל ולהעניק לך את אות המערכה ללחימה ברצועת הביטחון על שירותך בשנים אלה. אני בטוח כי שיתוף הפעולה בינינו יתרום לחיזוק הקשרים של ישראל עם מדינות העולם ולהתמודדות מול האיומים בכלל הזירות״.

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023