נשיא המדינה העביר למלך מרוקו אגרת ברכה והזמין אותו להיפגש בהקדם

 

במסגרת ביקורו של שר החוץ לפיד בממלכת מרוקו ובמהלך פגישה עם מקבילו, שר החוץ של מרוקו בוריטה, העביר לפיד אגרת חתומה מטעם נשיא המדינה יצחק הרצוג, למלך מרוקו.

מצורפת האגרת במלואה:

"בשם העם ובשם מדינת ישראל, הכבוד הוא לי להעביר להוד מעלתך, את ברכותינו לרגל יום המלך. אנא קבל את איחולינו הטובים להמשך שגשוגה ורווחתה של ארצך ואנשיה.

הרשה לי להביע את הערכתינו הכנה על ההחלטה לכינון היחסים הדיפלומטיים המלאים והידידותיים בין מדינת ישראל לממלכת מרוקו. אנו מחויבים להעמיקם ולחזקם, ומקווים כי עוד יתרחבו וישגשגו בעתיד. עמינו חולקים קשר היסטורי ארוך, ואני מעריך את מחויבות הממלכה לשמירת בטחון היהודים בארצך לאורך השנים.

המחויבות הארוכה לאורך הדורות אשר החלה עם אבותיך הינה סימן לסולידריות. אני מעריץ את התרומה המשמעותית של הוד מעלתו לטובת הפיוס הישראלי-הערבי באזורנו.

אני מעריך רבות את שיתוף הפעולה בין ממלכת מרוקו למדינת ישראל בתחומי דיפלומטיה, בטחון, כלכלה, תרבות, תיירות, בריאות ובחקלאות. אנו מקווים להרחיב ולהעמיק את שיתוף הפעולה בשנים הקרובות לרווחת עמינו. אדגיש בנוסף את תרומתה החשובה של הקהילה היהודית בממלכת מרוקו ליהודי העולם ולמדינת ישראל.

הוד מעלתך, אודה להזדמנות להיפגש עמך בעתיד הקרוב. אנא קבל את ברכותיי לכל משפחת המלוכה ולכל העם בממלכת מרוקו לרגל האירוע המשמח."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023