נשיא המדינה העניק אות הצטיינות לעובדות ועובדי שירותי הביטחון הכללי לשנת 2023

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

בטקס חגיגי שנערך בבית הנשיא הוענקו תעודות הצטיינות ל-14 עובדות ועובדי שירות הביטחון הכללי וכן הוענק מפעל חיים, על ידי נשיא המדינה יצחק הרצוג. הטקס נערך היום, יום שני, ז' בתמוז, 26 ביוני, במעמד ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו וראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר. המצטיינים הינם עובדים ותיקים וצעירים בתפקידים שונים ומגוונים אשר מבצעים את תפקידם בצורה יוצאת דופן ועל הצד הטוב ביותר, תוך מימוש ייעוד וערכי הארגון.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: ״ברכות למצטיינות ולמצטיינים – חוד החנית, הכי טובים. אתם, יחד עם חבריכם, נשות ואנשי שירות הביטחון הכללי, פועלים סביב השעון, יום יום ולילה לילה, כל אחד ואחת מכם בתחומו, בשיטתיות, בעקביות, בנחישות ובאומץ לב, למען ביטחון מדינת ישראל, וכדי שאזרחי המדינה יוכלו לישון בשקט. אני יודע שעבורכם הפרס האמיתי הוא – ההגנה על הישראליות והישראלים – והיום אני רוצה להגיד- בשמם כל המדינה ובשמי: אנחנו גאים בשב"כ אני גאה בכם, תודה רבה לכם מעומק הלב.

אין חולק על כך שהשב"כ הישראלי הוא היום ארגון מודיעין מסכל מהטובים בעולם. רק לאחרונה, במבצע מגן וחץ, ראינו איך המודיעין המדויק שסיפק השב"כ ביחד עם אגף המודיעין של צה"ל, הביא לסיכול צמרת הג'יהאד בעזה. איך אמרת – ידידנו רונן, ראש השב"כ? "השב"כ לא שוכח". אתם באמת לא שוכחים. אתם מצילים נפשות בישראל כל הזמן, יום-יום, שעה-שעה. אתם מבטיחים ומקיימים. התקופה הזו במאבק בטרור היא קשה ומאתגרת מאוד ואתם עושים את המירב והמיטב.

אני מבקש להודות לך ידידי ראש השב"כ – רונן בר, על הובלה נחושה, חדורת שליחות ומנהיגות, ומלאת חזון ומעש, מסביב לשעון ומעבר לכל דימיון- של ארגון שהוא מופת בארץ ובעולם. אני מודה לכם- המצטיינים והמצטיינות, ולמשפחות הנהדרות שלכם. אתם המגן שלנו; ובני המשפחות הם המגן שלכם – תודה רבה לכם ותודה רבה למשפחות. המשיכו להצטיין ולהיות המגן האיתן והבלתי נראה שלנו. תודה רבה. ובהצלחה.״

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "בזכותם אנחנו יכולים לעקוף את הטרור, בזכותכם אנחנו גם מנצחים את הטרור. מנצחים זה לא אומר עוקרים אותו, הוא מלווה אותנו למעלה ממאה שנים, אבל כל הזמן להיות לפני העקומה – כל הזמן להקדים. השב"כ זה גם טכנולוגיה, גם שיטות פעולה, גם אמצעים – אבל מעל הכל זו רוח. רוח של אנשים, גברים ונשים, של יצירתיות, עקשנות, תעוזה, הייתי אומר מעבר לזה – של מחויבות עצומה. מחויבות אמיתית למשימה להגן על מדינת ישראל ואזרחיה. אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מכם וכמובן לבני המשפחות. אני חושב שאזרחי ישראל לא מתחילים לדעת, אפילו קצת, כמה חיים של ישראלים רבים כל כך אתם הצלתם. אנשים מהלכים ברחובות ואינם יודעים שהם עושים זאת בזכותכם, אבל אני יודע, ואני מודה לכם בשם כל אזרחי ישראל מעומק הלב".ראש השב"כ, רונן בר: "יושבים כאן היום בין 14 המצטיינים והמצטיינות של השב"כ, עובדות ועובדים אשר יש להם קשר ישיר להצלחות שחווינו בשנה האחרונה – לסיכולים באיו״ש, למערכה ברצועת עזה, לסיכולי הריגול ולפיתוחים בסייבר. אחת מהמצטיינות היום מגיעה מבית חרדי ומנהלת אצלנו פרויקט אסטרטגי לאומי. זאת גם הזדמנות להגיד תודה לאנשים שמאחורי הקלעים שעוזרים לנו לשלב חרדים וחרדיות בשב״כ. אנחנו פועלים לשלב עוד חרדים וחרדיות אל שורותינו. הם יקבלו אצלנו את סביבת העבודה המתאימה עם הכשרות מקצועיות ויוכלו לעבוד בעתיד גם בשב״כ וגם בשוק ההייטק האזרחי.

המצטיינים והמצטיינות אלו הטובים שבטובי אנשינו. הם יעברו מולכם ברחוב ולעולם לא תדעו שהם אלו אשר בעשייתם, יום יום ולילה לילה הצילו את חייכם. בלי קרדיט ובלי פרסום. כמגן לא יראה".

ר', נציג המצטיינים: "לא התגייסנו כדי להצטיין אלא כדי לעשות כל מה שניתן במטרה להפוך את הארץ היפה שלנו לבטוחה וטובה עבור ילדינו. ההורים שהנחילו לנו את אהבת הארץ ללא סייג, את הרצון לתרום ואת המחויבות לעשות הכי טוב, גם כשקשה, ולהישאר בני אדם. כל אחד מעמיתי פה בלט כי הוא הרגיש שיש לידו אנשים שצריך לעשות עבורם את הכל, ולא כי הוא חיפש להיות טוב מהם. המצפן שמוביל אותנו מורכב מערכים – נחישות, התמדה ואמונה בכוחו של אדם לחולל שינוי.עמיתינו ביחידות, חברינו "לנשק", שבשעות אלה עושים למען ביטחון ישראל. הם המצוינים האמיתיים, כי רק צוות טוב מייצר עובדים טובים. אנחנו מיישמים ומשמרים מורשת, ולכן המצוינות היא של כל יושבי האולם הזה".

מצ״ב פירוט על מצטייני שירות הביטחון הכללי לשנת 2023

י', ראש שלוחת דסק במרחב דרום, נשואה ואם לשתיים. י', בלטה במבצע "מגן וחץ" ביכולותיה המודיעיניות והובילה להישגים סיכוליים משמעותיים מול הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. הצוות בהובלתה סיפק את המודיעין שאפשר את מכת הפתיחה במהלכה סוכלו 3 בכירי הג'יהאד האסלאמי ברצועה.

א', ראש ענף בתחום AI (בינה מלאכותית) באגף טכנולוגיות המידע, נשוי ואב לשניים. א' בנה פלטפורמה המאפשרת לפתח ולמבצע יכולות בינה מלאכותית. מעורב בפיתוח מודלים ייחודיים ומוביל פעילות ייחודית עם גופים בארץ ובעולם. מודלים של בינה מלאכותית שפיתח כבר משולבות בעשייה הסיכולית והמודיעינית של הארגון.

ע', ראש צוות מחקר ופיתוח באגף הטכנולוגיה, נשוי ואב לשלושה. ע' אחראי לפיתוח כלים ויכולות מתקדמות בעולם הסייבר. יזם יכולות חדשניות ופתרונות ייעודיים ומוביל תחום ייחודי בעל חשיבות אסטרטגית, שעליהן אף זכה בפרס ביטחון ישראל.

א', רכז שטח באזור השומרון, נשוי ואב לארבעה. א' לקח חלק משמעותי בפיענוח פיגועי ירי בגזרה בשנה האחרונה ובמהלכים סיכוליים למעצר פעילי טרור, בהם הפעיל מערך מקורותיו באופן הראוי להערכה. חלק גדול מסגירות המעגל המהירות על מחבלים אשר ביצעו פיגועים קשים בשנה האחרונה, בוצעו הודות למידע שהגיע ממקורותיו השונים.

צ', אנליסט רשת, נשוי ואב לשתיים. צ' שותף למספר מבצעים משמעותיים בהם הוכיח יצירתיות, חדשנות וחשיבה מחוץ לקופסה. נחשב למוביל בתחום הפעילות האקטיבית ברשת.

א', ראש צוות בתחום המדעים באגף הטכנולוגי, דוקטור לפילוסופיה בפקולטה למדעים מדויקים. א', הקימה את התחום בארגון ונחשבת למומחית בתחומה. בהובלתה, התחום הפך לבעל ערך משמעותי, והצוות בראשותה נותן מענה מבצעי על סמך השיטות שפותחו.

ר', ראש ענף בחטיבת המחקר, נשוי ואב לשלושה. ר' מהווה מוקד ידע ייחודי עבור אנשי הארגון. עוגן מרכזי בתהליכי עיצוב מדיניות הארגון ומוביל הכנת תוצרים המסייעים למקבלי ההחלטות לנתב הפעילות למול ההתפתחויות באזורנו.

בנוסף, פרס מפעל חיים הוענק לש', נשוי ואב לארבעה, ראש ענף האחראי על הדרכה בתחום האבטחה. ש' הוא מהמדריכים הבולטים ביותר באגף ההדרכה לאורך השנים. כישוריו המקצועיים הם שם דבר בעולמות האבטחה במערכת הביטחון והוא חתום על הכשרתם, אימונם וכשירותם של דורות רבים של לוחמים.

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023