נשיא המדינה העניק יחד עם שרת העליה והקליטה את פרס העולים אשר תרמו תרומה משמעותית לחברה ולמדינה

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום לעמ

לרגל יום העלייה, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק היום, יום חמישי, ז׳ בכסלו, 1 בדצמבר, יחד עם שרת העליה והקליטה פנינה תמנו שטה, פרס לעולים אשר תרמו תרומה משמעותית לחברה ולמדינה לשנת 2022.

פרס שרת העלייה והקליטה ניתן כאות הערכה והוקרה של החברה בישראל על פועלם בתחומים שונים.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: ״מדינת ישראל היא בית שדלתותיו פתוחות לרווחה עבור כל יהודי ויהודי מכוח חוק השבות, והשנים האחרונות שבות ומוכיחות שיהודים בכל העולם אכן רואים בו בית, גם בזמן משבר. זוהי עוצמתו הכבירה של הרעיון הציוני.

עולות ועולים יקרים, היום הזה, והטקס הזה, מעלים על נס אתכם – שבחרתם לנוע בעקבות הרוח שבתוככם, להתמודד לא אחת עם קשיים ופרידות קשות לעזוב את ארץ ההולדת, ולפעמים גם את המשפחה, את התמיכה, השגרה וההרגלים – והכל בשביל להגיע לכאן – למולדת. תודה לכם! אתם מסבים לנו גאווה עצומה! עלינו לזכור ולהזכיר: מדינת ישראל לא הייתה מה שהיא בלי העלייה, לא בכמות ולא באיכות.״

הנשיא פנה לזוכות ולזוכים בפרס ואמר: ״הפרס הזה הוא הזדמנות להגיד לכם תודה. תודה על תרומה חשובה ומרגשת לחברה הישראלית ולמדינת ישראל, כל אחת ואחד בתחומו. כמה טוב שבאתם הביתה, וכמה טוב שהפכתם את הבית הזה ליפה יותר. מדינת ישראל זכתה בכם, כולנו זכינו בכם. היו ברוכות וברוכים!״

שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה: ״הזוכות והזוכים שפרצו כל תקרת זכוכית וצעדו מסע תרבותי וחברתי שלם, הפכו את ישראל להרבה יותר יפה ורבגונית, ועל כך אנו מוקירים אותם, יחד עם כל העולים החדשים והוותיקים. לכבוד יום העלייה תשפ״ג, התכנסנו היום בכדי להכיר בפועלם, עשייתם ותרומתם של זוכי פרס שרת העלייה והקליטה שהם דמויות מופת בחברה הישראלית, וגאווה לעלייה לארץ ישראל, ואני מודה לנשיא המדינה יצחק הרצוג על כך שפתח את הבית להעלאת קרנה של העלייה ביום חשוב זה, ולעובדי משרד העלייה והקליטה וחברי ועדת השיפוט על עבודתם המקצועית למען העולים״.

מצורפים פרטי הזוכים לשנת 2022:

  • תחום האומנות- ולדימיר פרידמן: עלה מרוסיה ב-1991. ולדימיר הוא שחקן תאטרון וקולנוע, מלחין וכותב שירים, יוצר מופע יחיד הנקרא "שם נולדתי" שרץ מעל 20 שנה ברחבי הארץ. ולדימיר שיחק במגוון רחב של סדרות וכן בסרטים ישראליים ובינלאומיים רבים אשר זכו בפסטיבלים בארץ וברחבי העולם.
  • תחום הרפואה- ד"ר אירן רינה פרמונט: עלתה מצרפת ב-2013. רופאה, אימונו-המטולוגית, ממקימיה ומנהליה של היחידה להשתלת מח עצם ובטיחות בשימוש בדם. ייסדה את ארגון International Society of Pharmacovigilance, ואת החברה הישראלית לבטיחות תרופות וחיסונים "ערנים". פועלת למען שיתוף מידע בין המוסדות המדעיים של צרפת למוסדות האקדמיים של ישראל.
  • תחום החברה- ד"ר ספפה אייצ'ק: עלה מאתיופיה ב-1987. דוקטור לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת מטעם אוניברסיטת תל אביב. פרס השרה ניתן לו על פועלו למען קידום בריאותם ואיכות חייהם של יוצאי אתיופיה, בין היתר באמצעות תוכנית רדיו ייחודית שהקים ואשר עוסקת מדי חודש במגוון נושאי בריאות. ממקימי עמותת טנא בריאות – ארגון ארצי ייחודי הפועל לקידום בריאות יוצאי אתיופיה ברמה הארצית ומעניק סיוע מדי שנה ליותר מ-12,000 יוצאי אתיופיה.
  • תחום הספורט- לאונרדו אורוס דואק: עלה מארגנטינה ב-2002. פעיל למען קידום תחום הטאיקוונדו בישראל באמצעות הקמת חוגים ברחבי הארץ והובלת משלחות ישראליות לתחרויות בין-לאומיות הכוללות הישגים רבים משנת 2006 ועד היום. כמו כן, פיתח וכתב ספר המנגיש את אומנות הלחימה טאיקוונדו לבעלי צרכים מיוחדים וכך הפך להיות הראשון בארץ ובעולם המוביל את הנגשת אומנויות הלחימה ע"י הדרכת גישה ייחודית עבור ילדים בעלי מוגבלויות.
  • תחום המדע- ד"ר קירה רדינסקי: עלתה מאוקראינה ב-1990. מנכ״לית חברת "Diagnostic Robotic" העוסקת בבינה מלאכותית לשיפור תהליכים בבתי חולים. מחקרה הביא לשינויים דרמטיים בהורדת העומסים על מערכות הבריאות. כמו כן, במסגרת עבודתה ב-Microsoft – Research, קיבלה לראשונה הכרה עולמית על פיתוח אלגוריתמים חיזויים שזיהו סימני אזהרה לפני אירועים מכוננים בעולם, כולל מהומות פוליטיות ומגפות. בשנת 2014 השיאה משואה על תרומתה לחברה בתחומי היזמות והמדע.

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023