נשיא המדינה השתתף באירוע הכרזת זוכי תחרות פרס בלווטניק למדענים צעירים בישראל

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף היום, יום ראשון, כ"ג באב, 1 באוגוסט, באירוע הכרזת זוכי תחרות פרס בלווטניק למדענים צעירים בישראל. פרסי בלווטניק מעלים על נס מדענים ומהנדסים צעירים ומבטיחים באמצעות ציון הישגיהם יוצאי הדופן ועידוד חדשנותם המחקרית. עוד נשאו דברים נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים פרופ' נילי כהן ונשיא האקדמיה למדעים בניו-יורק פרופ' ניקולס דירקס.

בפתח דבריו התייחס הנשיא לחיסון המשלים אותו קיבל עם רעייתו לפני מספר ימים: "אנו מרגישים ברי מזל לחיות בתקופה ובמדינה שבה המדע נתן לנו את האפשרות להתחסן נגד וירוסים וגרסאותיהם. אני רוצה בהזדמנות זו לקרוא לכולם מעל גיל שישים, לצאת להתחסן, למען בריאותכם ובריאות יקיריכם ולבריאות כל החברה שלנו. להתחסן הוא ביטוי אמיתי של ערבות הדדית ואחריות הדדית."

"אף שנגיף הקורונה הזכיר לנו שאולי איננו יודעים אילו איומים חדשים או שינויים דרסטיים עשויים להופיע מחר, אנו יכולים להיות בטוחים כי היכולות המדעיות שלנו, יחד עם החוסן הלאומי והשותפויות הבינלאומיות שלנו, יהיו המפתח להתגברות עליהם. מדע הוא אוניברסלי. אבל היה לו גם תפקיד חשוב במיוחד ביכולת של ישראל לשרוד ולשגשג. המשאב הלאומי הגדול ביותר של ישראל כמו תמיד היה כושר ההמצאה, הרוח החדשנית והנחישות שלנו למצוא פתרונות לאתגרים בלתי אפשריים לכאורה," אמר הנשיא בגאווה.

בסוף דבריו הודה הנשיא לקרן בלווטניק ובירך את הזוכים: "ברכותיי החמות לכל מקבלי הפרסים הראויים. המחקר והתגליות שלכם מהווים מקור לגאווה לאומית, הבטחה אזורית ותקווה בינלאומית. אני מצפה לראות את המשך הפירות של עבודתכם. מזל טוב לכולכם. תודה רבה."

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023