נשיא המדינה השתתף באירוע פתיחת שגרירות איחוד האמירויות הערביות בישראל

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

התייחסות הנשיא לפתיחת השגרירות:

"פתיחת שגרירות זו מהווה אבן דרך חשובה במסענו המשותף לעבר עתיד של שלום, שגשוג וביטחון למזרח התיכון"

התייחסות הנשיא להסכם השלום בין שתי המדינות:

"השלום בינינו יועיל לשני עמינו באמצעות שיתוף הפעולה שלנו בבריאות וברפואה, הסכם השלום שלנו יציל חיים"

"את מעגל השלום ההיסטורי הזה יש להרחיב למדינות נוספות שמחפשות את קרבתנו. את המהלך המבורך הזה אסור להפסיק. עם שוחר שלום אנו והרוצים בשלום יענו בחיוב ובלחיצת יד איתנה"

נשיא המדינה יצחק הרצוג השתתף היום, יום רביעי, ה' באב, 14 ביולי, באירוע פתיחת שגרירות איחוד האמירויות הערביות בישראל בבורסה לניירות ערך בתל אביב. את הנשיא אירח שגריר איחוד האמירויות הערביות בישראל, מוחמד אל חאג'ה, Mohammad Mahmoud Al Khajah.

בפתח דבריו אמר הנשיא: "פתיחת שגרירות זו מהווה אבן דרך חשובה במסענו המשותף לעבר עתיד של שלום, שגשוג וביטחון למזרח התיכון. בעוד שראיית דגל האמירות מתנופף בגאווה בתל אביב אולי היה נראה כחלום רחוק רק לפני שנה, במובנים רבים שום דבר לא יכול להיות טבעי יותר", עוד הוסיף כי: "כפי שגילו כל כך הרבה ישראלים ואמירתים, מדינותינו ועמינו חולקים הרבה מאוד. שנינו מדינות שמעריכות את ההיסטוריה והמסורות שלנו, תוך דחיפת גבולות החדשנות והמדע. אנו נטועים עמוק בארצנו, תוך מבטנו אל הכוכבים. שנינו בנינו את מדינותינו המודרניות על חולות מדבר, מה שהופך את הבלתי אפשרי לאפשרי ושנינו יצרנו חברות תוססות ורב-תרבותיות, באמצעות מחויבות בלתי מעורערת לחופש דת ופולחן ולכבוד האדם."

עוד התייחס הנשיא לחשיבות השלום בין שתי המדינות ואמר: "השלום בינינו יועיל לשני עמינו באמצעות שיתוף הפעולה שלנו בבריאות וברפואה, הסכם השלום שלנו יציל חיים. באמצעות יוזמות משותפות בתחום ביטחון המזון והמים, הסכם זה יוביל לעתיד בר קיימא וגמיש יותר. ובאמצעות דיאלוג בין אנשים לאנשים, שתי התרבויות שלנו יועשרו. עם זאת, ההחלטה האמיצה של הנהגת איחוד האמירויות, לפתוח את הדלת לידידות חמה בין עמינו, הידידות אינה חשובה רק לישראל ולאיחוד האמירויות, אלא למזרח התיכון כולו. הסכמי אברהם יקדמו יציבות וביטחון בכל אזורנו, וידגימו לכולם את ההבטחה העצומה והפוטנציאל לשלום".

בסוף דבריו ציין הנשיא את חשיבות השלום ואת פועלו בנושא: "את מעגל השלום ההיסטורי הזה יש להרחיב למדינות נוספות שמחפשות את קרבתנו. את המהלך המבורך הזה אסור להפסיק. עם שוחר שלום אנו והרוצים בשלום יענו בחיוב ובלחיצת יד איתנה. בשיחות הטלפון האחרונות שלי עם מנהיגי האזור, הבנתי שוב שיש לנו הרבה יותר שותפים ובעלי ברית במשימה הזו ממה שחשבנו. גם היהדות וגם האיסלאם מלמדים כי אחד משמות האל הוא שלום".

״

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023