נשיא המדינה השתתף בטקס לציון יובל שנים למכללת אחווה

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג השתתף היום, יום שלישי, ט׳ באייר, 10 במאי, בטקס לציון יובל שנים למכללת אחווה.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: "עוד בשנות הקמתה של המדינה, ואפילו קודם לכך – בתחילת התחייה הציונית, הייתה האקדמיה הישראלית, לאחת מאבני הפינה הלאומיות שלנו. זה עלה בקנה אחד עם שורשיו של "עם הספר", וגם עם ההבנה הנכונה ברמה העולמית – שלעולם ההשכלה הגבוהה יש תרומה אקוטית לכל מדינה שמכבדת את עצמה, וחפצה לשגשג ולהיות חלק גאה במשפחת העמים. וכך, המכללות, האוניברסיטאות, מכוני המחקר והלימוד, עולם האקדמיה הישראלי כולו, הפכו להיות אחד היסודות החשובים ביותר עליהם עומדת מדינתנו, ובמקביל – הפכו לשם דבר, ולפניה היפות של ישראל בעולם כולו."

עוד הוסיף הנשיא ואמר: "ההכרח, החובה העליונה – לחקור, להעמיק, לפתח עוד ועוד, היא שורשה של האקדמיה, שורש שהשכלנו לשמור עליו מכל משמר, ושעלינו להמשיך ולטפח אותו עבור הדורות הבאים. אך תפקידה של האקדמיה אינו מסתכם רק במחקר ובלימוד. מגמות דומות בעולם ובישראל מצביעות על קשר הדוק, חיובי, ומעשיר, בין אקדמיה לחברה. האקדמיה לא רק משקפת את פני החברה, אלא גם תורמת לעיצוב דמותנו כעם וכמדינה."

עוד הדגיש הנשיא ואמר: "שוויון ומצוינות הם לא רק ערכים שאינם סותרים זה את זה, אלא הם יכולים וצריכים לצעוד יחד. מי שיחפשו הוכחה נוספת לכך ששני העקרונות הללו יכולים לצעוד יחד, ואף יכולים להשלים זה את זה, ימצאו אותה בדמויות המופת שזכו להנהיג את מכללת "אחוה" בשנים האחרונות." 

הנשיא חתם את דבריו בדברי ברכה לכל העוסקים במלאכה: "אני מאחל לכם הצלחה בכל אשר תלכו, ובטוח שחמישים השנים הבאות יהיו טובות אפילו יותר. עלו והצליחו!"