נשיא המדינה וראש הממשלה אירחו אירוע הוקרה לכבוד המשלחת האולימפית לטוקיו 2020

 

קרדיט צילום, מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה לספורטאי המשלחת:

"הרחבתם לנו את הלב, ניפחתם לנו את החזה ועשיתם מדינה שלמה גאה, מאושרת לכמה רגעים. כשעקבנו אחריכם עוצרים נשימה רגע לפני הניקוד הסופי, שנייה לפני הקרב המכריע, כשנשאנו אליכם עיניים, דומעים מהתרגשות, צועדים אל הפודיום, מיליוני ישראלים, כולנו – היינו לאחד. שמאל וימין, חילונים ודתיים, יהודים וערבים, ותיקים ועולים, קואליציה ואופוזיציה. מקצה הארץ עד קצה"

"עשיתם את זה בגדול. בענק. הדהמתם את כולנו. אתם המשלחת הטובה ביותר שהייתה לישראל, אי פעם"

ראש הממשלה לספורטאי המשלחת:

"בשם ממשלת ישראל, ובשם אזרחי ישראל כולם, אני מבקש לברך אתכם על הכבוד הגדול שהבאתם למדינת ישראל. אתם זכיתם במדליות, ואזרחי ישראל זכו בכם״

נשיא המדינה יצחק הרצוג וראש הממשלה נפתלי בנט אירחו היום, יום שני, ח׳ באלול, 16 באוגוסט, אירוע הוקרה לכבוד המשלחת האולימפית לטוקיו 2020 בבית הנשיא. במפגש השתתפו הנשיא העשירי ראובן (רובי) ריבלין, שר התרבות והספורט חילי טרופר, יו״ר הועד האולימפי יגאל כרמי וספורטאיות וספורטאי המשלחת.

המשלחת הישראלית זכתה ב-4 מדליות אולימפיות, והוכתרה כאולימפיאדה המוצלחת ביותר בתולדות מדינת ישראל. שיא נוסף בו החזיקה המשלחת השנה היא שכללה כ-90 ספורטאים ישראלים, הכמות הגבוהה ביותר של ספורטאים שהשתתפו במשלחת ישראלית לאולימפיאדה.

הנשיא פתח את דבריו וציין את הערכתו הרבה לספורטאים: ״מאז שראש הממשלה בנט ואני בתפקיד יש כל כך הרבה מדליות, וזו פעם ראשונה שראש הממשלה והנשיא עושים את האירוע הזה יחד. אלופות ואלופים שלנו, ברוכים הבאים לבית הנשיא, ברוכים הבאים הביתה. עטורי מדליות, כבוד ותהילת עולם. אתם ענקיים! כשנסעתם לטוקיו, היה לנו חלום – לשמוע את "התקווה" ביפן. ואתם הגשמתם את החלום שלנו. לכולנו. עשיתם היסטוריה כשהצלילים של "התקווה" הושמעו לא רק פעם אחת, אלא פעמיים, בהיכל התהילה של אלופות ואלופי העולם. בזכותכם."

״לינוי, ארטיום, אבישג, נבחרת הג'ודו היקרה, המשלחת כולה,  אלו שקטפו את המדליות, אבל גם אלו שנתנו את הכל, והיו כל כך קרובים. בשבילנו – אתם אלופי האלופים,״ הדגיש הנשיא את הישגם של כלל חברי המשלחת.

הנשיא הוסיף על אחדות העם סביב המשחקים: ״הרחבתם לנו את הלב, ניפחתם לנו את החזה ועשיתם מדינה שלמה גאה, מאושרת לכמה רגעים. כשעקבנו אחריכם עוצרים נשימה רגע לפני הניקוד הסופי, שנייה לפני הקרב המכריע, כשנשאנו אליכם עיניים, דומעים מהתרגשות, צועדים אל הפודיום, מיליוני ישראלים, כולנו – היינו לאחד. שמאל וימין, חילונים ודתיים, יהודים וערבים, ותיקים ועולים, קואליציה ואופוזיציה. מקצה הארץ עד קצה. ברגעים האלה, כולנו היינו פשוט ישראלים. עם אחד, עם לב אחד מלא אושר ומגאווה."

בסוף דבריו הודה הנשיא לועד האולימפי, למאמנות ולמאמנים ולמשפחות שליוו שנים רבות את הספורטאים לא תמיד בתנאים פשוטים. "אנחנו גאים בכם. כולנו מחכים שתקטפו את הזהב, מפסגת האייפל בפריז. תודה," חתם.

מדברי ראש הממשלה נפתלי בנט: ""להיות חלק מהמשלחת האולימפית של ישראל זוהי תמיד זכות גדולה. להיות חלק מהמשלחת האולימפית שהביאה את ההישגים הבולטים ביותר בכל הזמנים – זו זכות כפולה, שאתם זכיתם בה. אני רוצה להפנות את דבריי בעיקר לאלו ששבו אלינו מטוקיו בלי מדליות. ההשקעה, המאמץ, העבודה הקשה, האכזבות והשמחות, הדרך הארוכה שאתם עושים מילדות, ובעיקר המסר דרככם לבני הנוער של מדינת ישראל: שצריך להתאמץ ולהתאמץ – זה העיקר, ועל כך תודתנו. המשלחת הישראלית האולימפית סיפקה לנו בשבועות האחרונים רגעים מזוקקים של גאווה ואושר, בתקופה מורכבת ומאתגרת לכולנו. מדינה שלמה צפתה בכם מרחוק, התרגשה ומחתה דמעה. נשאנו עיניים אל עבר כל אחת ואחד מכם, החזקנו לכם אצבעות – ואתם לא איכזבתם. בשם ממשלת ישראל, ובשם אזרחי ישראל כולם, אני מבקש לברך אתכם על הכבוד הגדול שהבאתם למדינת ישראל. אתם זכיתם במדליות, ואזרחי ישראל זכו בכם."

זוכת מדלית הזהב בהתעמלות אומנותית, לינוי אשרם הודתה לנשיא על קבלת הפנים החמה ואמרה: ״במשחקים האולימפיים בטוקיו הרגשנו את התמיכה שלכם. ידענו שמדינת ישראל כולה עומדת מאחורינו – ללא קשר לתוצאה שנשיג. זוהי הרוח הישראלית, הסולידריות, הערבות ההדדית שכולנו מכירים ואוהבים. אנחנו עומדים כאן עכשיו כאלופים אולימפיים, עדיין לא מאמינים ומחכים שמישהו יעיר אותנו מהחלום הזה. אולי בעצם, עדיף שלא תעירו אותנו. כשהיינו כאן בחודש יוני, לפני בסך הכל חודשיים, נרגשים וחוששים, ימים ספורים לפני הרגעים הגדולים של חיינו, על הבמה הכי גדולה בעולם – העזנו אולי לחלום על זה, אבל לא לומר בקול רם. בספורט התחרותי, עבודה סיזיפית של שנים מתנקזת לשעה או שעתיים של מבחן, כשעיני כל העולם מסתכלות עלינו. אולי זה גם ככה בחיים, ואפילו בגדול יותר: שתיים או שלוש החלטות, אחרי עבודת הכנה משמעותית, יכולות לקבוע איך תיראה המציאות של כולנו.״

זוכה מדלית הזהב בהתעמלות קרקע ארטיום דולגופיאט הוסיף: ״את התהילה או הכבוד מקבלים אלה שעומדים בפרונט, אבל זה רק קצה הפירמידה, וכל פירמידה כזו נשענת על שורה ארוכה של אנשים שבזכותם הגענו לרגע הזה. אף אחד מאיתנו לא יכול היה לזכות במדליה, להגיע לגמר או אפילו להצליח להשתתף במשחקים האולימפיים, ללא כל אנשי ונשות המעטפת המקצועית והרפואית, וגם אתם, שנותנים לנו גב, ומאפשרים לנו לחלום הכי רחוק – ולהגשים. אז בשם כולנו, ספורטאי המשלחת האולימפית, תודה.״

מדברי יו״ר הועד האולימפי בישראל יגאל כרמי: ״במשך כמעט שלושה שבועות התחרו מיטב ספורטאינו במיטב ספורטאי העולם. היו שהגיעו לפסגה, היו שהגיעו למקום הרביעי והיו שהתאכזבו אך כולם, כל התשעים, נתנו את הכל כדי להיות בשיאם במשחקים האולימפיים. היינו איתם ברגעי השמחה וברגעי העצב כי בספורט כולנו יודעים, שמחה ועצב הם חלק מהמשחק. משלחת ישראל למשחקי טוקיו 2020 הייתה לטובה במשלחות ישראל. כעת ננוח מעט ומיד נחזור למטרה הבאה, פריס 2024, כי בספורט ההישגי, אנו תמיד מביטים קדימה, ליעד הבא.״

 

קרדיט צילום, מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023