נשיא המדינה ורעייתו אירחו את נציגי ארגון "ידידים" לרגל 30 שנים להקמתו

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום רביעי, ה׳ בניסן, 6 באפריל, את נציגי ארגון "ידידים" למען הנוער והחברה לרגל 30 שנה להקמתו. ידידים הוא ארגון ארצי הפועל משנת 1991 בקרב ילדים, בני נוער וצעירים במצבי מצוקה וסיכון מכל גווני האוכלוסייה בארץ. באירוע ההוקרה החגיגי השתתפו מנכ״ל ידידים שמעון סיאני, יו״ר ומייסד ידידים אנריקו זריהן, יו״ר הועד המנהל עו״ד יואל בריס וחברי הנהלה נוספים.

העמותה מסייעת מדי שנה לאלפי מוטבים בפעילויות הנמשכות לאורך השנה כולה, ופעילים בה למעלה מ-1,700 סטודנטים ומתנדבים בתכניות חינוך ורווחה שונות במעל ל-160 קבוצות ברחבי הארץ. 

הנשיא התייחס לפעילות העמותה ואמר: "כבר עשרות שנים שידידים פועלת בקרב כלל המגזרים, עם אלפי ילדים ומאות אלפי בוגרות ובוגרים, בנחישות ובהתמדה; כדי להעניק הזדמנות לחיים אחרים, הזדמנות לשנות את גזירת הגורל ולצאת לחירות אישית, כלכלית, חברתית ומנהיגותית." 

"מכובדיי, חג הפסח כולו מתמקד בילדים שלנו. המצווה "והגדת לבנך" מבקשת מאיתנו להמשיך ולספר את הסיפור שלנו לדורות הבאים," אמר הנשיא והוסיף: "להצליח לשים לב לכל אחת ואחד מהם, לספר להם מאיפה באנו ולאן עוד הם מסוגלים להגיע. מאז ומעולם הצטיינה ידידים ביכולת הזו – לראות את הילד בקצה, להקשיב, והכי חשוב – לפעול."

הנשיא חתם את דבריו ואמר: "העבודה המסורה ורבת השנים של כולכם היא הצלת חיים של ממש, וההזדמנויות שאתם מעניקים לנוער ולילדים שלנו מצאו את מקומה גם כאן – בבית הזה, כשאות הנשיא להתנדבות הוענק לעמותה לפני מספר שנים. המשוררת עידית ברק כתבה, ואני מצטט: "אל תספרו לי שכדי לעוף כל מה שצריך זה זוג כנפיים, אם רוצים לעוף יש לדאוג שיהיו גם שמיים". אני מבקש להודות לכם על זה שאתם דואגים גם לכנפיים וגם לשמיים, ובטוח שבשבילכם אפילו השמיים הם לא הגבול. תודה רבה לכולכם וחג חירות כשר ושמח!"

שמעון סיאני, מנכ"ל ארגון ידידים למען הנוער והחברה: ״האיתנות של החברה תיבחן על ידי רתימה של הקהילה לסיוע ליחידים שבה. היום, יותר מתמיד, אנחנו חייבים שילוב ידיים של כל הכוחות כדי להביא חשיבה חדשה שתיתן מענה להתמודדויות החדשות. אנחנו זקוקים לתפיסת העולם של ידידים. יחד. באהבה. במקצוענות.״