נשיא המדינה ורעייתו אירחו את עמותת ״תפוח״ בבית הנשיא, לציון 20 שנות פעילותה

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום ראשון, כ"ב בטבת, 26 בדצמבר, אירוע חגיגי לציון 20 שנות פעילות עמותת ״תפוח״ בבית הנשיא בירושלים. באירוע החגיגי השתתפו שותפים ועובדים בכירים בעמותה, ביניהם נשיא העמותה ליאון רקנאטי, מנכ״לית העמותה היוצאת דפנה גבר, מנכ״לית העמותה הנכנסת ענת צור, וכן בוגרים וחניכים של תכניות העמותה.
 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

מצורפים נתונים מהדו"ח שהוגש לנשיא מידי העמותה, "משנים מציאות חיים – ישראל 2040":

  • לכ-1,500,000 תושבים בישראל אין חיבור לאינטרנט.
  • לרבע מבין בני ה-20 ומעלה אין מחשב בבית.
  • רק 47% מהתושבים משתמשים באינטרנט לקבלת שירותים ממשרדי ממשלה.
  • ·        9% מהעובדים בישראל מועסקים בהייטק. רק 3% מהם משתייכים לחברה החרדית, 2% מהחברה הערבית ו-30% מהם הן נשים.
  • ישנן 13,000 משרות פנויות בענף ההיי טק למרות ש-20,000 מהמובטלים בישראל הם בוגרי לימודים טכנולוגיים.

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום ראשון, כ"ב בטבת, 26 בדצמבר, אירוע חגיגי לציון 20 שנות פעילות עמותת ״תפוח״ בבית הנשיא בירושלים. באירוע החגיגי השתתפו שותפים ועובדים בכירים בעמותה, ביניהם נשיא העמותה ליאון רקנאטי, מנכ״לית העמותה היוצאת דפנה גבר, מנכ״לית העמותה הנכנסת ענת צור, וכן בוגרים וחניכים של תכניות העמותה. בנוסף, נכחו באירוע ראש עיריית רמלה מיכאל וידל, ראש המועצה המקומית ג'אסר אזרקא עמאש מוראד פתחי, מנכ"לית הסוכנות היהודית אמירה אהרונוביץ, יו"ר קרן היסוד סם גרונדוורג, כמו גם מנכ״לי חברות בכירות במשק.

עמותת ״תפוח״ נוסדה בשנת 2000 על ידי הבנקאי ואיש העסקים ליאון רקנאטי, במטרה לצמצם את הפערים החברתיים-כלכליים באמצעות הנגשת הטכנולוגיה לפריפריה הדיגיטלית בישראל.

העמותה פועלת לצמצם את הפערים הדיגיטליים בחברה הישראלית בזירות שונות: תעסוקה, אורח חיים דיגיטל וילדים ונוער, באמצעות פיתוח והפעלת תכניות הכוללות ליווי להשמה, פיתוח כישורי חיים לצעירים ובני נוער, והקניית אוריינות דיגיטלית לאוכלוסיות מוחלשות.

נשיא המדינה פתח ואמר: ״מיכל ואני שמחים לארח אתכם כאן, לרגל מלאת עשרים שנים לעמותה המופלאה הזו, ולהוקיר מעומק הלב את הפעילות הייחודית והמסורה, ששנינו מכירים היטב, ולא מהיום. אתם יוצרים, במו ידיכם, חיבור מרהיב בין ערכי היסוד של האומה הזו, ובהם הערבות ההדדית, והזכות המוקנית לכול לחינוך ולהשכלה; לבין הנחלת הכלים הדיגיטליים, המקנים "כרטיס כניסה" למאה ה-21. "תפוח" היא גשר חי, וגם מרגש, בין חזון חברתי ומוסרי נעלה, לבין עולמות החדשנות הטכנולוגית.״

הנשיא הוסיף ואמר: ״במיוחד ראויה לציון ההירתמות שלכם בתקופת הקורונה – שבה הפך השימוש בכלים וירטואליים לנחוץ פי כמה – לצמצום הפערים הדיגיטליים; בעיקר, בקרב האוכלוסייה המבוגרת, שהזדקקה יותר מאי פעם, בתקופות ארוכות של ניתוק ובדידות, לאוריינות טכנולוגית ולהנגשתה. ההתמקדות שלכם בצמצום הפערים הדיגיטליים בישראל, היא עשיית טוב ייחודית, שביסודה חתירה לשוויון הזדמנויות. אתם – דואגים להדביק את הפער הזה.  אתם – דואגים שישראל תהיה לא רק מעצמה דיגיטלית, אלא גם מעצמה של סולידריות חברתית; לא רק מופת של קידמה וחדשנות, לא אלא גם מופת של ערכי ערבות ושוויון.״

עוד אמר הנשיא: ״גולת הכותרת המוצהרת של פעילותכם היא, אמנם, צמצום "הפער הדיגיטלי" עד ביטולו המוחלט בעתיד, כפי שהצגתם בחזונכם המרשים והראוי לשבח. אבל יש לה ערך המוסף: האינטגרציה שהיא טומנת בחובה, הודות לפעילות בקרב הציבור, על שלל גווניו. תודה לכם והמשיכו כך." מנכ"לית עמותת ״תפוח״ הנכנסת, ענת צור: ״החזון שלנו לישראל 2040 הוא לראות את הילדים של היום מובילים את שינוי מציאות החיים במדינת ישראל לעתיד בו פערים דיגיטליים וחברתיים אינם קיימים… זה הרגע לפעולה מערכתית, משותפת ומלוכדת שתאפשר מציאות חיים חדשה לילדי המחר. ב-20 השנים הקרובות יגדל בישראל דור חדש, דור שלא ידע עוד פער.״

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023