נשיא המדינה ורעייתו אירחו בבית הנשיא את חתני בר ובת המצווה של ארגון יתומי צה״ל

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

מפגש מרגש נערך בין הנשיא ורעייתו לאלמנתו ובניו של סא"ל מוחמד חיר א-דין, שנהרג בפעולה מבצעית בעזה ב-2018

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו הבוקר, יום חמישי, י׳ בסיוון, 9 ביוני, 29 חתני בר ובת מצווה מטעם ארגון אלמנות ויתומי צה״ל בבית הנשיא.

מפגש מרגש נערך בין הנשיא ורעייתו לבין משפחת חיר א-דין, משפחתו של סא"ל מוחמד חיר א-דין, שנהרג בפעולה מבצעית בחאן יונס בשנת 2018.

במהלך המפגש הנשיא ורעייתו שמעו מבני המשפחה ומבנו של מוחמד, אחמד, המציין את יום הולדתו ה-13, על התמודדות המשפחה מאז חשיפת פרטיו של אב המשפחה. אלמנתו, נאהד השיבה: "אני מאוד שמחה על החשיפה, סא"ל מ', זה מוגבל בפן הצבאי. מוחמד, זה הרבה מעבר לזה, אני מאוד שמחה שעכשיו אפשר לדבר עליו. מוחמד אהב מאד את הפעילות החברתית. את הזמן הפנוי שלו הוא הקדיש לצעירים, והקים את עמותת "אופקים לעתיד", שמטרתה לקדם ולשפר את המצב החברתי בעדה הדרוזית. אני שמחה מאד שעכשיו אפשר לספר עליו קצת יותר."

הנשיא השיב לבני המשפחה: "אתם אנשים גיבורים, משפחה מדהימה. כל הכבוד לכם."

במפגש עם בני הנוער פתחה רעיית הנשיא את דבריה ופנתה לנערים ולנערות: "אני יודעת שהאירוע הזה מרגש עבורכם כמעט כמו שהוא מרגש עבורנו. האירוע הזה הוא ציון דרך לכל ילד וילדה שמגיעים לגיל הבגרות. יש מן הרגשה כזאת שלוקחים אחריות על עצמכם, ועוברים תהליך של התבגרות. על אחת כמה וכמה אתם כשיש איזשהו חוסר במשפחה. אנחנו מאוד מקווים שהחיבוק הקטן שניתן לכם היום קצת יעזור וייתן לכם להרגיש שכל אחד ואחת מכם מיוחד בדרכו שלו."

נשיא המדינה אמר לנערים ולנערות: "זה מאוד מרגש לראות אתכם כאן. כמי שעומד בראש המדינה, אני רוצה להגיד לכם שאנחנו איתכם, אוהבים, מכבדים ומעריכים אתכם. וכמובן, זוכרים באהבה את אבא או אמא שלכם. אתם מגיעים עכשיו לגיל ההתבגרות ולאחר מכן תהפכו לאזרחים משפיעים, חשובים ויקרים של מדינת ישראל. תודה רבה שבאתם אלינו."

תמי שלח יו״ר ארגון אלמנות ויתומי צה״ל אמרה: ״אני מודה לכבוד הנשיא ורעייתו על קבלת הפנים החמה, כולנו כאן בהתרגשות גדולה. הביקור המסורתי כאן באירוע בר/בת המצווה מחזיר אותי אחורה לימים בהם הגעתי עם ילדיי כאשר הגיעו לגיל מצוות, תמיד הגענו בחיל ורעדה ויצאנו מחוזקים מהמעמד. גם עתה אני מרגישה שהבאתי את ילדיי שלי. אנחנו בארגון מלווים את היתומים בכל ימות השנה: ביום הזיכרון ובשאר 364 הימים כשחסרונו של החיבוק של כלל העם מורגש. היום הזה הוא היום המרגש של יתומי צה״ל איתנו ועם כבוד הנשיא.״