נשיא המדינה ורעייתו אירחו לארוחת ערב ממלכתית את נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו ורעייתו

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום רביעי, כ"א בחשוון, 27 באוקטובר, את נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו פליקס טשיסקדי, Félix Tshisekedi, והגברת הראשונה דניז ניאקרו טשיסקדי לארוחת ערב ממלכתית במסגרת ביקורם בישראל.

נשיא המדינה הרים כוסית בפתח הארוחה ובירך: "אני יודע שזה לא הביקור הראשון שלך בישראל ושגרת בצעירותך בקיבוץ להב שבנגב. אבל מה שגיליתי עליך זה שאתה חובב מושבע של התנ"ך. אני רוצה להודות לך ולאזרחי הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו על מערכת היחסים האמיצה בין המדינות שלנו. אני משוכנע שבחירתך לנשיא מביאה תקווה לצמיחה ושגשוג לכל אזרחי הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו."

הנשיא פנה לגברת הראשונה של הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, דניז ניאקרו טשיסקדי, ואמר: "מיכל ואני רוצים להביע את הערכתנו העצומה אליך ולפועלך".

נשיא המדינה סיכם את ברכתו ואמר: "רק על ידי איחוד כוחות ועבודה משותפת נוכל כולנו להשיג את מה שאנו רוצים. אני מתפלל להידוק והעמקת השותפות בין האומות שלנו. אני מקווה שביקורך בארצנו יהווה עוד שלב בסולם שכולנו מטפסים עליו כדי שיהיה לילדינו עתיד טוב יותר."

נשיא הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו פליקס טשיסקדי בירך גם הוא ואמר: "אני רוצה להודות לך מעומק ליבי על קבלת הפנים החמה, הידידותית והמבטיחה הזו. מבחינה רוחנית תמיד הרגשתי קשר מיוחד עם ארצך. אני מייחס את זה לייעוד שאלוהים ייעד לעמים שלנו. אני מאמין כי הביקור שלי כאן בשנת 2003 נתן לי ברכה להמשך דרכי."

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023