נשיא המדינה ורעייתו ביקרו בבנק ישראל והשתתפו בטקס השקת מטבע הוקרה לצוותי הרפואה בישראל

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה:

״מאמץ החיסונים הנרחב אשר עודנו בעיצומו, בהובלה מקצועית ויעילה של קופות החולים, היה והינו מרכיב משמעותי בחזרה לשיגרה״

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ביקרו היום, יום שני, ט"ז בטבת, 20 בדצמבר, בבנק ישראל והשתתפו בטקס השקת מטבע הוקרה במהדורה מיוחדת. המטבע, הוקדש לצוותי הרפואה בישראל על תרומתם ומאבקם למען בריאותם של אזרחי ישראל במהלך מגפת הקורונה. עוד השתתפו בטקס נגיד בנק ישראל הפרופ׳ אמיר ירון, שר הבריאות ניצן הורביץ, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש, הממונה על הקורונה פרופ' סלמאן זרקא, הממונה על בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי פרייס ובכירים בבנק ישראל.

בתחילת הביקור ד"ר צדוק עלון, מנהל מרכז המבקרים של בנק ישראל ערך לנשיא ורעייתו סיור בתערוכת המטמונים העתיקים וכן המעות והשטרות של מדינת ישראל. בתערוכה מוצג המטבע היהודי הקדום מהמאה הרביעית לפני הספירה שהוטבע בירושלים ועליו עיטור פרח השושן, שהוא המקור לעיטור של מטבע השקל החדש שלנו היום. לאחר מכן, הנשיא קיים פגישת עבודה עם נגיד בנק ישראל וקיבל סקירה מקרו-כלכלית על המצב במשק בהשתתפות הנהלת הבנק. ולבסוף ביקר הנשיא באתר השמור של הבנק בו מאוחסנים השטרות והמעות.

הנשיא המשיך את ביקורו ונשא דברים בטקס השקת המטבע ואמר: "השנתיים האחרונות הוכיחו לכולנו באיזו מערכת בריאות ציבורית נפלאה זכינו. מאז פרוץ המגיפה, אשר שינתה את חיינו לבלי הכר, נוכחנו במסירות ובמחויבות יוצאות-דופן, במאבק חסר הפשרות על כל חולה, בתנאים מורכבים, ובתנאים של אי-ודאות משתנה."

"ההתגייסות המרשימה של צוותי הרפואה: הרופאים והרופאות, האחים והאחיות, עובדי כוח העזר ואנשי המינהל, וכמובן החובשים והפרמדיקים, היוותה גורם מכריע ביכולת שלנו להתמודד עם הנגיף וגם לחיות לצידו," אמר הנשיא והוסיף: "ראינו אנשים עובדים סביב השעון ובכל משמרת מצילות חיים, פשוטו כמשמעו, ראינו חובשות ופרמדיקים הממלאים תפקיד קריטי באבחון המאומתים ובהבאתם לטיפול, ראינו את פניה היפות של הישראליות המגוונת שלנו, הפנים אשר תמיד נשקפות במלוא עוצמתן כאשר שעת חירום ניצבת לפנינו. מאמץ החיסונים הנרחב אשר עודנו בעיצומו, בהובלה מקצועית ויעילה של קופות החולים, היה והינו מרכיב משמעותי בחזרה לשיגרה.״

עוד התייחס הנשיא לטקס ואמר: "והיום, במעמד זה, זכינו בהזדמנות להביע תודה והערכה, ולהוקיר את הצוותים הרפואיים שלנו על תרומתם ומאבקם הנחוש למען חייהם ובריאותם של אזרחי המדינה במהלך מגפת הקורונה. המטבע אשר את הנפקתו אנו מציינים היום מבטא את תודתה של החברה הישראלית, את הערכתם האישית של כל אזרח ושל כל אזרחית על שנתיים של נתינה, אכפתיות ודבקות במשימה. מיליוני המטבעות, אשר בשבועות הקרובים יגיעו כלל הציבור הישראלי, הם למעשה מיליוני תודות על עבודת קודש שאין חשובה ממנה." הנשיא הודה לנגיד, וחברי הנהלת הבנק, על ההחלטה להנפקת המטבע והוסיף: ״השנתיים האחרונות היוו אתגר דרמטי, כמעט חסר תקדים, גם לכלכלה הישראלית. ההתפתחויות הכלכליות בחודשים האחרונים, והנתונים המספריים המעודדים המשתקפים מהן, מעידים על עמידותו וחוסנו של המשק הישראלי.

בסוף דבריו התייחס הנשיא לתפקיד של בנק ישראל ולתרומתו ואמר: "לבנק ישראל שמור תפקיד חשוב בעיצובה ובמימושה של המדיניות הכלכלית שלנו, קל וחומר בעיתות משבר. אני רוצה להודות לך ידידי נגיד בנק ישראל – הפרופ' אמיר ירון, על המנהיגות ועל קור הרוח שלך לכל אורך משבר הקורונה ובוודאי בתחילתו – כשערפל הקרב אפף את כולנו. ייצוב המערכת הפיננסית וחזרה לצמיחה – שני האתגרים המרכזיים הללו, מעסיקים אתכם, אנשי הבנק, לא מעט, ולשמחתנו ראינו גם פירות נאים למאמץ הזה. תודה לכם על עשייה חשובה ואחראית, המהווה נדבך חשוב ביכולתו של השלטון המרכזי לממש את מדיניותו הכלכלית -באחריות ובשיקול הדעת הנדרשים. תודה לכולכם – ובהצלחה רבה!"

נגיד בנק ישראל הפרופ׳ אמיר ירון אמר: ״אני שמח על הזכות שנפלה בחלקי היום, להודיע על הנפקתו לציבור של מטבע בעריך 5 שקלים חדשים, במהדורה מיוחדת שהנפיק בנק ישראל לציון והוקרת תרומתם של הצוותים הרפואיים למאבק במגיפה. המטבע, מבקש לבטא את הכרת התודה שאנו, כל אזרחי המדינה רוחשים למערך הרפואה בישראל. עם הנפקת המטבע, מצטרפת מדינת ישראל לשורה של מדינות נוספות שפעלו להודות לצוותי הרפואה שלהם ולהנציח אירוע היסטורי שכזה על גבי מטבע, הילך חוקי רשמי, של המדינה."

שר הבריאות ניצן הורוביץ הוסיף:"עובדי המנהל והמשק, האחים, הרופאות, כח העזר וכל אנשי מערכת הבריאות, אתם עמוד השדרה שלנו. אתם הפנים שמאחורי ההצלחה במאבק במגיפה. תודה לבנק ישראל על היוזמה היפה ולנשיא הרצוג על התמיכה והעידוד. הקורונה מוכיחה שהבריאות היא מרכיב יסודי בחוסן הלאומי, לא פחות מהחוסן הבטחוני והצבאי. לקראת האומיקרון מערכת הבריאות זקוקה גם לכסף ממש. לתוספת מיטות וכוח אדם. ביחד ננצח גם את הגל הזה."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023