נשיא המדינה ורעייתו המשיכו את ביקורם בבתי הספר בעיר מודיעין מכבים רעות לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל המשיכו היום, יום רביעי, כ"ד באלול, 1 בספטמבר, את ביקורם בבתי הספר בעיר מודיעין מכבים רעות לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב, בבית הספר היסודי הממלכתי- דתי ״משואות נריה״ ובית הספר התיכון ״עירוני ה׳" ע"ש יצחק נבון. את הנשיא ליווה ראש העיר, חיים ביבס.
 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל המשיכו היום, יום רביעי, כ"ד באלול, 1 בספטמבר, את ביקורם בבתי הספר בעיר מודיעין מכבים רעות לרגל פתיחת שנת הלימודים תשפ"ב, בבית הספר היסודי הממלכתי- דתי ״משואות נריה״ ובית הספר התיכון ״עירוני ה׳" ע"ש יצחק נבון. את הנשיא ליווה ראש העיר, חיים ביבס.

לאחר הביקור בבית ספר ״ענבלים״, המשיכו הנשיא ורעייתו לבית הספר היסודי "משואות נריה" בו משולבים בכל הכיתות גם תלמידי ותלמידות החינוך המיוחד. בביקורם נפגשו הנשיא ורעייתו עם מחנכות הכיתות ועם בן השירות הלאומי שהחל הבוקר את שירותו בבית הספר, לאחר שהתחנך בו כילד בתוכנית החינוך המיוחד. את ביקורם ליוותה מנהלת בית הספר רות שסיפרה על השיעורים המועברים בבית הספר, על תלמידיו וערכה להם סיור בכיתת המטבח, בה צפו בשיעור הבישול של תלמידי כיתה ה' כחלק מתוכנית הלימודים.

הנשיא שוחח עם המורות על חשיבות השילוב וקבלת האחר בבית הספר, הכין עוגיות עם התלמידים ושמע מהם על החלומות שלהם לקראת שנת הלימודים החדשה.

את ביקורם חתמו הנשיא ורעייתו בבית הספר התיכון ״עירוני ה'״ ע"ש יצחק נבון שבעיר. "עירוני ה'" היה לבית הספר הראשון שנסגר עקב התפרצות נגיף הקורונה ב2020 והראשון שהחל בלימוד מרחוק. שם, קיבלו את פניהם נציגי השכבות השונות וצוות בית הספר.

הנשיא, רעייתו וראש העיר קיימו בכיתה שיח פתוח עם נציגי כיתות י"ב שהחלו היום את שנתם האחרונה בבית הספר. הנשיא שמע מהתלמידים על חוויותיהם בבית הספר, על המעורבות החברתית שמקדם המוסד ועל שאיפותיהם להמשך. התלמידים סיפרו כיצד המענה הייחודי והאישי שקיבלו מבית הספר הביא אותם להצטיינות, בין אם בקבלת תואר ראשון עוד לפני סיום התיכון ובין אם הצטיינות בספורט או בדבקות בפעילות חברתית. הנשיא הביע את הערכתו כלפי המורים והתלמידים ואיחל להם הצלחה בשנת הלימודים החדשה.

לאחר מכן, התקיים טקס לרגל פתיחת שנת הלימודים עם תלמידי כיתות י"ב. את הטקס פתחה הלהקה ״הפרעות קצב״, המורכבת מתלמידי כיתות ט׳, שביצעה את השיר ״עניין של זמן״.

בנאומו בטקס פנה הנשיא לתלמידים: "איזה כיף להיות פה ולפתוח איתכם את שנת הלימודים. אני מתאר לעצמי שלא דמיינתם שהיום הראשון יהיה גם יום כזה מורכב מבחינת כל מה שאנחנו שמים על הפנים, עם הנחיות הריחוק, וכן, גם עם החשש מבידוד ומהידבקות. אני יודע שגם את המתכונות והבחינות של כיתה י"א עברתם במציאות בלתי אפשרית. הדור שלכם חווה מציאות בלתי נתפסת, עוד תדברו על זה עשרות שנים. אבל דווקא בגלל שאנחנו נמצאים בכזה מצב מורכב, אז חשוב שנדבר על ה״יחד״ שלנו."

"ה"יחד" שלנו מבוסס בראש ובראשונה על ערבות הדדית, ובימים האלה –  ערבות משמעה להתחסן. אני מקווה שכולכם כבר התחסנתם, ואם לא – אנא עשו זאת כמה שיותר מהר. כעם, כחברה, כמדינה, אנחנו תלויים באחריות הזו, של כל אחד ואחת. אחריות על עצמנו, אחריות כלפי זולתנו, ולכן אני מפציר בכם – אנא, לכו להתחסן," הדגיש.

הנשיא התייחס לחשיבות מגוון הדעות בשיח הישראלי ואמר: "אני קורא לכם, לכולכם, להשקיע השנה את המאמצים בלהכיר את מי ששונה מכם, את האחר. האמינו לי, המגוון הזה – הוא לא חסרון, אלא ברכה. אותו מגוון הוא שמאפשר לחברה הישראלית –  כל עוד שאנחנו משכילים לעבוד ביחד – להיות פסיפס הזהויות והתרבויות המיוחד שמוציא מתוכו פעם אחר פעם מופעים של חדשנות ומצוינות."

"יקירותיי, יקיריי, השנה הזאת הולכת להיות אחת השנים היפות בחייכם. אני מאחל לכם שתלמדו, תעזו, תצאו להרפתקאות, תחלמו בגדול – ותגשימו. זו גם ההזדמנות להודות למורות ולמורים שלכם, למחנכות, ליועצות, ולצוות המנהלי, שמלווה אתכם יום-יום במקצועיות, בדאגה ובאהבה. שתהיה לכם, לכולנו –  לכל קהילת בית הספר, לכל תושבי מודיעין, ולכל העם בישראל, שנה טובה ומתוקה ובשורות טובות," חתם הנשיא.